Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

“AB Yolunda Genç İletişimciler Yarışması Bilgilendirme Toplantısı” Gerçekleştirildi

“AB Yolunda Genç İletişimciler Yarışması Bilgilendirme Toplantısı” Gerçekleştirildi

Avrupa Birliği İletişim Stratejisi kapsamında, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından düzenlenen “AB Yolunda Genç İletişimciler Yarışması Bilgilendirme Toplantısı” 5 Ocak Perşembe günü saat 15:00’da Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya Türkiye’nin Avrupa Birliği üyelik sürecini değerlendirmek ve yarışmaya ilişkin ayrıntıları paylaşmak üzere AB İlişkileri Uzmanı Hakan Çağlar Erürker ve AB İlişkileri Halkla İlişkiler Uzmanı Handan Satı konuşmacı olarak katıldı.

Açılış konuşmasını Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İletişim Fakültesi Dekan Vekili  Prof. Dr. İbrahim Kaya’nın yaptığı toplantıya iletişim eğitimi alan öğrenciler ve akademisyenler ilgi gösterdi. Konuşmasında “AB Yolunda Genç İletişimciler Yarışması”nın Avrupa ülkelerinin ve Türkiye’nin kamuoylarındaki önyargılardan, eksik ve yanlış bilgilerden kaynaklanan sorunları aşmak adına genç iletişimcilerin yaratıcılığından faydalanmanın önemini vurgulayan Prof. Dr. İbrahim Kaya, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin ilgili birimlerinde yarışma heyecanının şimdiden yaşanmaya başladığının ifade etti. Kaya, ÇOMÜ İletişim Fakültesi’nin öncülüğünü üstlendiği bu projenin üniversite kapsamında genç iletişimcilere önemli fırsatlar sunduğunu ve İletişim Fakültesi’nin eğitim- öğretim faaliyetine başlamasıyla birlikte süreçte daha etkin olmayı beklediklerini sözlerine ekledi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 20 Mart 2019, Çarşamba