Bizimle İletişime Geçin

Editörün seçtikleri

Work and Travel’a Talep Arttı

Yayınlandı

on

“Work and Travel” (WAT) programı kapsamında Türkiye’den Amerika’ya giden öğrenci sayısı, geçen yıla oranla bu sene artış gösteriyor.

Yaz tatili süresince ABD’de hem çalışıp tatil yapmak hem de İngilizce’sini geliştirmek amacıyla “Work and Travel” (WAT) programı kapsamında Türkiye’den Amerika’ya giden öğrenci sayısı, geçen yıla oranla bu sene artış gösteriyor.
2010 yılında 6,500 civarında üniversite öğrencisinin katıldığı programa, 2011 yılında 8 bin civarında öğrenci katıldı. Ancak Türkiye’deki üniversite öğrencisi potansiyeli düşünüldüğünde bu rakam yeterli değil.
Academyturk Education Services Program Koordinatörü Turhan Atar, “Amerika’da yaşanan küresel kriz ve bazı Work and Travel Acentalarının düşük fiyata kalitesiz hizmet sunması sonucunda programa karşı endişelerin oluşmasından dolayı, Work and Travel’a katılan öğrenci sayısının beklenenin altında olduğunu söyledi.”
Eski WAT’çılardan Yeni Öğrencilere Tavsiyeler
Work and Travel programına katılmış öğrenciler, programa bu yıl katılacak öğrencilere, mağdur olmamaları için en az 7-8 yıllık deneyime sahip köklü şirketleri tercih etmelerini, sektörde kalıcı olmayan firmalara rağbet etmemelerini, iş fuarlarını takip etmelerini, Amerika’da gidecekleri eyaletteki iş fırsatlarından faydalanmak için erken kayıt yaptırmalarını tavsiye ediyor.
Erken Kayıt Neden Önemli?
Academyturk Education Services Program Koordinatörü Turhan Atar’ın verdiği bilgi yer göre; erken başvuru yapanlara öncelik tanınması nedeniyle bazı popüler işlerde çalışmak için elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Erken kayıt yaptırarak  en iyi işverenlerle çalışma şansını yakalayabilirsiniz. Ayrıca erken kayıt indirimlerinden faydalanıyor, vize prosedüründe karşılaşabileceğiniz sorunlara engel oluyorsunuz. Erken kayıt döneminde kayıt olup, vizelerini erken alan öğrenciler uçak biletlerini de geç kayıt yaptıran öğrencilere göre çok daha uygun fiyata alıyorlar.
rotahaber.com

Okumaya Devam Et
Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK OKUNANLAR