Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Yrd. Doç. Dr. Osman Kafadar Seminer Salonu Açıldı

Yrd. Doç. Dr. Osman Kafadar Seminer Salonu Açıldı

2006 yılında kaybettiğimiz Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Bölümü Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Osman Kafadar’ın adınının verildiği Seminer Salonu’nun (C-2-300) açılışı Anafartalar Yerleşkesi C Blok’ta gerçekleşti. Lisansüstü eğitim gören öğrencilerin derslik olarak kullanacağı sınıfın açılışına Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Gülendam, Yrd. Doç. Dr. Osman Kafadar’ın ailesi ve çok sayıda öğretim elemanı katıldı. Dersliğin açılış kurdelesini Rektör Laçiner ve Yrd. Doç. Dr. Kafadar’ın ailesi birlikte kestiler.

Yrd. Doç. Dr. Osman Kafadar’ın eşi Emine Kafadar açılışın ardından yaptığı konuşmada:

“ Üniversitenin bu yaklaşımı bizi çok onurlandırdı. Hocamız hastalığı boyunca hep görevine geri döneceğini düşünmüş hep bu umudu taşımıştı. Bu şekilde isteğini farklı bir şekilde yerine getirmiş olduk. Burada bulunan, bu sınıfın açılmasına destek olan herkese sonsuz teşekkürler” dedi.

Yrd. Doç. Dr. Kafadar’ın kızı Asude Kafadar ve oğlu Necip Kafadar yaptıkları konuşmada;

“Biz babamızın mesleği adına yazdığı yaklaşık 200 kitabını ÇOMÜ Kütüphanesi’ne bağışlamak istiyoruz. Böylelikle ismi ve kitapları hak ettiği değeri görecektir diye düşünüyoruz. Eğer kendisi de hayatta olsaydı kitaplarını ÇOMÜ Kütüphanesi’ne bağışlamaktan onur duyardı diye düşünüyoruz. Bugün bizim için çok onurlu ve gururlu bir gün. Bu bağlamda bugünün gerçekleşmesine katkıda bulunan herkese sonsuz teşekkür ediyoruz.” dediler.

Prof. Dr. Sedat Laçiner ise;

“ÇOMÜ Kütüphanesi’ne gerçekleşecek anlamlı bağışınız bizi çok mutlu eder, hocamız adına bir bölüm ayırırız ve öğrencilerimiz faydalanırlar. Hocamızın adı yazdığı kitaplarda, bilimsel makalelerde zaten yaşıyor ve yaşayacak. Biz de üniversite yönetimi olarak değerli öğretim elemanımızın adını bu sınıfta yaşatmak istedik. Umarım burada eğitim görenler güzel çalışmalar gerçekleştirerek, bu sınıfı daha da anlamlandırır.” dedi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 15 Aralık 2018, Cumartesi