Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

‘Oğlumun Bir Suçu Yoktu’

‘Oğlumun Bir Suçu Yoktu’

Hakkari’deki patlamanın kurbanı Zeki Yeşil’in annesi, oğlunun bir suçu olmadığını katillerinin bulunmasını isterken, ağabey Yeşil kardeşinin güç gösterisinin kurbanı olduğunu söyledi.

Hakkari’de önceki akşam meydana gelen şiddetli patlamamın kurbanı Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği 1. sınıf öğrencisi Zeki Yeşil’in Güzeldere köyünde toprağa verilmesinin ardından taziyeleri Hakkari’nin Pehlivan Mahallesi’ndeki evinde kabul eden anne Zübeyde Yeşil ve ağabeyi Nadir Yeşil oldu. Yüksekovahaber.com muhabirleri acılı aile ile görüştü.

Zeki Yeşil’in annesi Zübeyde Yeşil, oğlunun bir suçu olmadığını ifade ederek, oğlunun faillerinin bir an önce bulunup yargılanmasını isterken, Zeki Yeşil’in ağabeyi Türkçe Öğretmeni Nadir Yeşil ise kardeşinin Hakkari’deki güç gösterisinin kurbanı olduğunu söyledi.

AİLE ZORAKİ GÖÇ MAĞDURUYDU

1993 yılında zoraki köy boşaltmaları nedeniyle Çukurca’nın Güzeldere köyünden göç edip Hakari’ye yerleşen Yeşil ailesi normal bir yaşantı sürdürürken, aile dün akşam saatlerinde yaşanan patlama ile sarsıldı. 4 çocuklu Yeşil ailesinin ortanca oğlu Zeki Yeşil’in patlamada yaralandığını duyan aile fertleri Hakkari Devlet Hastanesi’ne akın eder. Zeki Yeşil’in hastanede yaşam savaşını kaybetmesi aileyi büyük bir acıya boğdu.

“OĞLUMUN BİR SUÇU YOKTU”

Oğlunun daha çok küçük olduğunu ve bu şekilde ölmeyi hakketmediğini ifade eden Zeki Yeşil’in annesi Zübeyde Yeşil gözyaşları içinde dün yitirdiği oğlunun fotoğrafına bakarak: “Allah benim oğlumun hakkını kaybetmesin. Oğlumun bir suçu yoktu kim bu olayı yapmışsa derhal ortaya çıkartılmalı ve yargılanmalıdır. Benim oğlum çok sakin ve efendi bir çocuktu. Hiç bir suçu yoktu. Yetkililerin bu olaya ilişkin bir an önce bir açıklama yapmalarını istiyorum”dedi.

“EN BÜYÜK HAYALİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİYDİ”

Zeki Yeşil’in ağabeyi Nadir Yeşil ise kardeşinin en büyük hayalinin çok sevdiği İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirmek olduğunu söyledi. Kardeşinin büyük zorluklar içinde okuyup üniversiteyi kazandığını ifade eden ağabey Yeşil, “Kardeşim benim de öğrencisi olduğum Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nin İngilizce bölümünü tercih etti. Benim başka bir kardeşim de şuanda Çanakkale’de dershaneye giderken bir diğer kardeşim de Hakkari’de üniversiteye hazırlanıyor.”dedi.

“KARDEŞİM GÜÇ GÖSTERİSİNİN KURBANI”

Kardeşinin güç gösterisi kurbanı olduğunu kaydeden Nadir Yeşil, “Kardeşimin katillerinin mutlaka bulunmasını istiyoruz. Acımız büyük. Kardeşimin hayalleri vardı. Ancak güç gösterisi yapanların arenası haline gelen Hakkari’de patlayan bomba kardeşimin canına mal oldu. Şimdi ben kardeşimin çok istediği öğretmenliği yapmak istiyorum. Türkçe bölümünü bitirdim ve atanmayı bekliyorum” şeklinde konuştu.

yüksekovahaber.com

1 Yorum

  1. Necmeddin 21 Ocak 2012 Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 18 Ekim 2018, Perşembe