Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Hrant’ız – Ermeni’yiz Meselesi

Hrant’ız – Ermeni’yiz Meselesi

Kırk bin kişi Taksim’deydi… Hrant Dink için,adalet için,adaletsizlik sebebiyle…
Kırk bin kişi Taksim’deydi… Faşizme inat, bu boş ırk dayatmalarından sıkılmışı da oradaydı.

Pankartlarda ‘’Hepimiz Hrant’ız, Hepimiz Ermeni’yiz’’ yazıyor koyu kalemlerle ama anlamıyorlar…

Beş koca yıl geçti, her sene aynı sloganlar atılıyor, hala anlamıyorlar.
Biz ne Hrant olduk ne de Ermeni olduk anlamıyorlar. Kafalarında tek bir ırk var; ancak o ırktan olursak anlayacaklar ama Hrant  o ırktan olmadıkları için anlamıyorlar…

Hrant’ın sırf bu lanet ırk meselesi yüzünden öldürüldüğünü anlamıyorlar…

Bizim derdimiz ne Hrant ne de Ermeni olmak. Merak etmesinler olmadıkta…
Ama biz Türk ırkçılığı da yapmadık, biz ırkımızla değil yurttaşlığımızla övündük ne olursak olalım.

Biz şerefsizin, namussuzun, bölücünün, teröristin Türkü, Kürt’ü, Ermeni’si, Laz’ı, Çerkez’i olmaz, önce insan olmayı başaran zaten bu sıfatları hak etmez dedik, vatan haini olduk.

Biz Hrant olduk, Ermeni olduk, çünkü ülkemizde ki bir Ermeni kardeşimiz sırf ırkından dolayı katledilmişti hem de örgüt eliyle… Fakat olayda örgüt parmağı yok denilerek sadece bir kişiye ceza verildi. Vicdanımızın kaldıramadı bu olayı, kendimizi O’nun yerine koyduk, bu mesele bu kadar kolay kapanamaz dedik.

Bizler ezilenin yanında olduk. Bugün başkasına yarın bize dedik. Bize dokunmayan yılan bin yaşasın demedik, demeyeceğiz! Haksızlık nerede ise, bu ülkede ırkçılık kime yapılıyorsa onun yanında oluruz, bu ülke tek ırktan oluşmuyor, bu ülkeyi size böldürtmeyiz dedik!

Bugün Ermeni olduk, bir Ermeni’ye yapılan ırkçılık sebebiyle, yarın bu ülkede kime ırkçılık yapılırsa o olacağız; Ermeni olmaya da, Ermeni kalmaya da meraklı değiliz ama yarın benzer olay yaşanırsa yine Ermeni olacağız. Ya da diğer bir etnik unsurumuza ırkçı bir saldırısı olursa o dakika da yanlarında olacağız!

Bize kızıyorsun ama bizler Avrupa’da ‘’Türkler barbardır ‘’ diyen faşistlerinde karşısında Türk olacağız. Belki ‘’Ne mutlu Türk’üm diyene’’ demiyoruz ama merak etme Çanakkale’ye tekrar gelirlerse biz hep birlikte Mehmetçik olacağız!

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 18 Ekim 2018, Perşembe