Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Twitter Mesajları Üzerine Yurtlara Denetim

Twitter Mesajları Üzerine Yurtlara Denetim

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, öğrencilerin twitter üzerinden gönderdiği şikayet mesajları üzerine gece yarısı yurtlara ziyaretler yaparak, sorunları çözüme kavuşturuyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamada, sosyal medyayı en iyi kullanan kabine üyeleri arasında yer alan Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Twitter’dan şikayetlerini dinlediği öğrencilerin talepleri doğrultusunda Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlara ”çat-kapı” ziyaretler yaptığı belirtildi.

Öğrencilerin twitter üzerinde gönderdiği şikayet mesajlarını ihbar kabul ederek yurtlara gece yarısı baskınlar düzenleyen Bakan Kılıç’ın gittiği her yurtta sorunları tek tek çözüme kavuşturduğu ifade edilen açıklamada, İzmir Bornova Yurdu’na yapılan son baskının ardından yurtta büyük bir değişim başladığı ifade edildi.

Açıklamaya göre, 13 Ocak’ta stadyum yeri bakmak üzere İzmir’e yaptığı ziyaret sırasında gece saatlerinde ani bir kararla Bornova yurduna ”baskın yapan” Kılıç, önce kız yurdunu ardından erkek yurdunu ziyaret etti.

Öğrencilerin isteği üzerine katlara çıkan ve oda oda blokları dolaşan Kılıç, ihtiyaçları ve eksikleri yerinde tespit etti. Öğrencilerin yoğun şikayetlerini dinledikten sonra Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak’ı arayarak İzmir’e çağıran Kılıç, verdiği talimatla yurttaki sorunları 10 günde çözüme kavuşturdu.

Açıklamaya göre, öğrencilerin isteği doğrultusunda yurt bloklarının altındaki kafeteryalara LCD ekran televizyonlar yerleştirildi. Nevresim ve çarşaf takımlarına dönük şikayetler üzerine de 5 bin nevresim, çarşaf ve yastık kılıfından oluşan setler öğrencilere dağıtıldı. 15 günlük tatil süresince de yurt bloklarındaki tüm banyo ve tuvaletler yenilenmeye başladı.

Kılıç’ın bu ziyaretleri sonrasında Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndaki sorunların çözüldüğünü gören öğrencilerin, twitter üzerinden mesaj atmaya devam ettiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Yurtlardaki sorunların çat-kapı ziyaretlerle çözüme kavuştuğunu gören öğrenciler, şimdi de yurtlardaki kapalı mekanlarda sigara içilmesi sorununa gündeme getirdi. İstanbul’daki bir yurttan gelen şikayetler üzerine Bakan Kılıç, bu yurda gizlice müfettiş gönderdi. Bakan Kılıç, İzmir programında İnciraltı Yurdu ziyareti bulunmasına rağmen, Bornova Yurdunu ziyaret ederek büyük bir sürpriz gerçekleştirmişti. Kasım ayında sıcak su alamadıkları için yurt yönetimini protesto eden Bornova Yurdu öğrencileri, Bakan Kılıç’a twitter aracılığı ile sorunları iletmiş ve gece yarısı baskına gerçekleştirmesini sağlamıştı.

Farklı bir icraat yöntemi sergileyen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, daha önce de Ankara Atatürk Yurdu’na gece yarısı baskın düzenlemişti. Bakan Kılıç’ın gece yarısı baskın düzenlediği yurtlar arasında Gaziantep, Adana, Osmaniye, Mersin, Samsun, Bolu’daki yurtlar da nasibini aldı.

Bakan Kılıç, sadece öğrenci yurtlarına değil spor alanındaki tesislere de benzer baskınlar düzenliyor. 9-12 Mart tarihleri arasında İstanbul;da yapılacak Dünya Salon Atletizm Şampiyonasının yapılacağı Ataköy’deki salonun şampiyonaya yetişmeyeceğine ilişkin iddialar üzerine iki kez salon inşaatına baskın düzenleyen Bakan Kılıç, salonun şampiyonaya yetişmesini sağladı. Ataköy’deki salon, Atletizm Federasyonu’na teslim edilir hale getirildi.”

 samanyoluhaber.com

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 20 Mart 2019, Çarşamba