Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Çanakkale Güne Karla Uyandı

Çanakkale Güne Karla Uyandı


www.comuhaber.com – Baran Doğu

Çanakkale güne karla uyandı. Sabahın erken saatlerinde kentin yüksek kesimlerine yağmaya başlayan kar yağışı etkisini artırarak devam ediyor.  Kent merkezinde yolların karla kaplandığı gözlenirken, sürücüler Belediye’nin buzlanmaya karşı önlem almasını istedi.

Üniversite yönetimi, Terzioğlu Kampüsü’ne çıkan ana yolları buzlanmaya karşı kum ve tuz yardımı ile önlem aldı.

ÇOMÜ’de Bütünleme Sınavları Devam Ediyor

Öte yandan Çanakkale Merkez’de eğitim gören öğrenciler de bütünleme sınavlarına girmeye devam ederken, hava muhalefeti nedeniyle adalara yapılamayan gemi seferlerinden dolayı Gökçeada’da okuyan ÇOMÜ öğrencilerinin bütünleme sınavlarına giremedikleri öğrenildi. Öğrencilerin gemilerin sefer yapamadığına dair GESTAŞ’dan alacakları belgeler ile ileri bir tarihte tekrar sınava girecekleri edinilen bilgiler arasında.

Ayrıca, Büyük çoğunluğu İstanbul ´da olmak üzere bazı üniversiteler, kar yağışı ve elverişsiz hava koşulları nedeniyle tatil edildi.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, kentteki olumsuz hava koşulları nedeniyle 26 ve 27 Ocak tarihlerinde üniversitenintatil edildiği bildirildi.

Yıldız Teknik ve Fatih Üniversitesi

İstanbul’da etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle YıldızTeknik Üniversitesi (YTÜ) ile Fatih Üniversitesi’nde eğitime ara verildi. YTÜ’den yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim ve öğretime yarın da ara verildiği, aynı gün yapılacak sınavların da ertelendiği bildirildi.

Fatih Üniversitesi’nden yapılan açıklamada  da eğitim-öğretime yarın ve cuma günleri de ara verildiği belirtildi.

Galatasaray Üniversitesi´nde bugünkü sınavlar iptal

Galatasaray Üniversitesi’nde bugün yapılacak sınavlar ertelendi. Üniversite rektörlüğünden yapılanaçıklamada, İstanbul’daki olumsuz hava koşulları nedeniyle üniversitede bugün yapılacak sınavların ertelendiği, sınav tarihlerinin daha sonra duyurulacağı bildirildi.

Ufuk Üniversitesi

Ufuk Üniversitesi’nde ağır hava koşulları nedeniyle eğitim-öğretime bugün ve yarın ara verildi. Üniversiteden yapılan açıklamada, bugün yapılacak sınavların 30 Ocak Pazartesi, yarın yapılacak sınavların da 31 Ocak Salı gününe ertelendiği bildirildi.

Işık Üniversitesi

İstanbul’da etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Işık Üniversitesi’nde eğitime yarın da ara verildi. Işık Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, eğitime yarın da ara verildiği bildirildi.
Daha önce eğitim ve öğretime 25-26-27 Ocak tarihlerinde ara verildiğini açıklayan İstanbul Ticaret Üniversitesi de yarı yıl sınavlarının iptal edildiğini duyurdu.

İstanbul Ticaret Üniversitesi

Kentteki elverişsiz hava koşulları nedeniyle İstanbul TicaretÜniversitesi’nde eğitim ve öğretime 3 gün daha ara verildi. Üniversiteden yapılan açıklamada, İstanbul’da hüküm süren olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim ve öğretime 25-26-27 Ocak tarihlerinde de ara verildiği belirtildi

Marmara Üniversitesi

Marmara Üniversitesi’nden yapılan açıklamada da, hava muhalefeti veİstanbul Valiliği’nin uyarısı doğrultusunda eğitim ve öğretime 1 gün daha ara verildiği, 27 Ocak 2006 tarihinde yapılacak tüm sınavlar ve derslerin ileri bir tarihe ertelendiği kaydedildi.

İstanbul Üniversitesi

İstanbul Üniversitesi´nden yapılan yazılı açıklamada ise, üniversitede eğitim ve öğretime 25-26 Ocak tarihlerinde de ara verildiği belirtilerek, bu tarihlerde yapılacak sınavların da ertelendiği ifade edildi.

Bahçeşehir Üniversitesi

Bahçeşehir Üniversitesi’nden yapılan açıklamada da, yine 26 ile 27 Ocak tarihlerinde üniversitenin tatil edildiği ve bu dönemdeki sınavların 30 Ocak ile 3 Şubat 2006 tarihleri arasında yapılacağı belirtildi.

Kültür Üniversitesi

Kültür Üniversitesi de, 23-27 Ocak tarihleri arasındaki sınavların, 6-10 Şubat tarihlerine ertelendiğini açıkladı.

Koç Üniversitesi

Koç Üniversitesi açıklamasında ise 26 Ocak Perşembe ve 27 Ocak Cuma günleri yapılacak olan sınavların ertelendiği bildirildi.

Bilgi Üniversitesi

İstanbul Bilgi Üniversitesi´nde ise eğitime 3 gün ara verildi. Rektörlükten yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle üniversitede 24-25-26 Ocak tarihlerinde eğitime ara verildiği belirtildi. Bu hafta yapılacak final sınavları da gelecek haftaya ertelendi.

Yıldız Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi´den yapılan açıklamada ise, yarın (çarşamba) eğitim yapılmayacağı belirtilerek, ´Bugünlerde yapılacak olan sınavlar, haftaya aynı saat ve aynı yerde yapılacaktır. İdari ve akademik personelimizin mesai saatlerinde değişiklik yoktur´ denildi.

Doğuş Üniversitesi

Doğuş Üniversitesi, 25 Ocak ile 26 Ocak tarihlerinde yapılacak sınavların ertelendiğini açıkladı.

Kadir Has Üniversitesi

Bu arada, Kadir Has Üniversitesi´nde de bu hafta boyunca yapılacak bütün sınavlar, 7 Şubat 2006 ve sonrasına ertelendi.

Yeditepe Üniversitesi

Yeditepe Üniversitesi´nden yapılan açıklamada ise daha önce ertelenen hazırlık final sınavlarının, 27 Ocak Cuma günü saat 09.30´da yapılmaya başlanacağı duyuruldu.
Bugün tatil olan Sabancı Üniversitesi´nde yarın da eğitim yapılmayacak.

ANKARA

Hacettepe Ünivesitesi

Hacettepe Üniversitesi bugün öğleden sonra ve yarın yapılacak güz dönemi genel sınavlarını erteledi. Üniversiteden yapılan açıklamada, Polatlı ve Bala Meslek Yüksekokulları dışında tüm üniversitede, bugün öğleden sonra ve yarın yapılacak sınavların hava koşullarındaki olumsuz gelişmeler nedeniyle ertelendiği ifade edildi. Sınavlar aynı saat ve aynı yerde olmak üzere 30 Ocak Pazartesi ve 31 Ocak Salı gününe ertelendi.

Çankaya Üniversitesi

Çankaya Üniversitesi de yoğun kar yağışı nedeniyle yarın için tatil kararı aldı.

Fatih Üniversitesi

Fatih Üniversitesi´nde de olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın ders yapılmayacağı belirtildi.

Bilkent Üniversitesi

Bilkent Üniversitesi´nde ise yarıyıl kayıtları, olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelendi. Yapılan yazılı açıklamaya göre, üniversitenin 26-27 Ocak 2006 tarihlerinde yapılması planlanan yarıyıl kayıtları, 30-31 Ocak 2006 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi´nde yapılacak ara sınavlar da, olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelendi. Dekanlıktan yapılan açıklamada, bugün, yarın ve 26 Ocak Perşembe günü yapılması gereken ara sınavların, olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelendiği kaydedildi. Ertelenen sınavların, 27 ve 28 Ocak 2006 tarihlerinde yapılacağı belirtildi.

DİĞER İLLER

Karadeniz Teknik Üniversitesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi´nde, final sınavları yoğun kar yağışı nedeniyle ertelendi. KTÜ Rektörlüğü´nden yapılan açıklamada, Doğu Karadeniz´de etkili olan kar nedeniyle bugün ve yarın yapılacak final sınavlarının ertelendiği belirtildi. Sınav tarihlerinin daha sonra bildirileceği kaydedildi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi´ne bağlı öğretim kurumlarında bugün ve yarın eğitime ara verildiği açıklandı. Üniversitede 26 Ocak Perşembe gününden itibaren eğitime devam edileceği ifade edildi.

Ankara´da dershaneler tatil

Öte yandan, Ankaar´da Özel Dershaneler Birliği Derneği üyesi dershaneler, kar yağışı nedeniyle bugünden itibaren 27 ocak Cuma gününe kadar tatil edildi.Üniversitelerden yapılan açıklamalarda, yurdu etkisi altına alan zorlu hava koşulları nedeniyle eğitime ara verildiği bildirildi.

Söz konusu tarihlerde yapılacak sınavların daha sonra belirlenecek bir günde yapılacağı duyuruldu.

ajanslar –

foto:canakkaleninrehberi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 12 Aralık 2018, Çarşamba