Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Humus’ta Kandil Gecesi Katliam Yapıldı

Humus’ta Kandil Gecesi Katliam Yapıldı

Baas rejimine bağlı güçlerin Humus’u bombalaması sonucu en az 337 kişi öldü, 1300’den fazla yaralının olduğu bildiriliyor.

Beşşar Esad bağlı güçlerin Humus’a gerçekleştirdiği tank ve top saldırısında ilk belirlemelere göre aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu 337 kişinin öldüğü 500’den fazla kişi de yaralandığı öğrenildi.

Humus Yerel Koordinasyon Komitesi sözcüsü Ebu Abdullah, El Cezire televizyonuna telefonla bağlanarak yaptığı açıklamada, Suriye ordusunun, Humus’un Halidiye mahallesini havan topuna tuttuğunu ve ağır silahlar kullandıklarını belirtti. Müslüman ülkelere seslendiğini kaydeden Abdullah, “Neyi bekliyorsunuz? Burada insanlar ölüyor. Rusya bizden ne istiyor? Arap Birliği neyi bekliyor? Birleşmiş Milletler neyi bekliyor? İnsanlık nerede?” diye tepki gösterdi

Suriyeli aktivistlerden Halid Ebu Sabah, El Cezire’ye yaptığı açıklamada, Suriye’de en kanlı gecelerden birisinin yaşandığını, ordunun 300’den fazla havan mermisi ile Halidiye mahallesini bombaladığını aktardı. Yaralı sayısının 700’ü aştığını iddia eden Ebu Sabah, “Evler havan topu ve tank ateşi ile bombalanıyor. İnsanlar ölüyor, çok sayıda yaralı var. Humus kan gölü haline geldi. İnsanlar camileri doldurup Allah’a yalvarıyor. Çünkü bize yardım eden hiçkimse yok. Neden kimse bizim sesimizi duymuyor? İnsanlar nerede? Buna daha ne kadar sessiz kalınacak?” şeklinde duygularını dile getirdi.

Humus’ta yaralılara müdahale etmek için sağlık personelinin yanı sıra tıbbı malzeme eksikliği yaşandığı belirtiliyor.

ajanslar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 15 Aralık 2018, Cumartesi