Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Dardanos’ta Altyapı ve Üstyapı Çalışmaları Sürüyor

Dardanos’ta Altyapı ve Üstyapı Çalışmaları Sürüyor

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Dardanos Yerleşkesi’nde altyapı ve üstyapı yatırımları devam ediyor. Bu kapsamda yollar, internet altyapısı, kanalizasyon sistemleri, arıtma kapasitesi, su izolasyonları ve diğer çalışmalar yapılıyor.

Çalışmalar tamamlandığında yatırımın önemli bir kısmı görünür olmayacak, ancak birikmiş yatırım açığının kapanması sayesinde daha temiz ve daha güvenli bir yerleşkeye kavuşulmuş olacak.

Üst yapı çalışmalarında ise eski yolun ıslahı ve kaplama yenilemesi gerçekleştiriliyor. Aynı bağlamda daha önce toprak yüzeyli olan Otopark alanı kaplanıyor. Böylece önümüzdeki yaz Yerleşke’nin konukları toz-topraktan kurtulmuş olacak.

Bahar Şenlikleri’nin yapıldığı alan da olan bu kısımda düzenlenecek konserler de daha güvenli ve daha konforlu olacak.
Dardanos Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen bir diğer yenilik ise konukların aileleriyle zaman geçirebilecekleri sosyal alanların artması. Rektörlük yeni çocuk bahçeleri ve oturma alanları ile ilgili gerekli alımları gerçekleştiriyor. Altyapı ve yol çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte dinlence, eğlence ve spor alanları yeniden düzenlenecek.

Tüm bu hazırlıklar doğal olarak bugünlerde Dardanos’a giriş çıkışlarda ziyaretçilere bazı rahatsızlıklar verebiliyor. Rektörlük’ten yapılan açıklamada söz konusu geçici açıklama nedeniyle ÇOMÜ öğrencileri, personeli ve ziyaretçilerinden özür dilendiği ifade edildi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 22 Ocak 2019, Salı