Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

ÇOMÜ, NASA ve Cambridge’e Öğrenci Götürecek

ÇOMÜ, NASA ve  Cambridge’e Öğrenci Götürecek

ÇOMÜ Eğitim Araştırmaları Birliği’nin (EAB) Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından kabul edilen Yerelden Cambridge ve NASA’ya: “Dezavantajlı Öğrencilerde Çanakkale Değerleri ve Girişimcilik Bilinci Geliştirme” başlıklı projenin tanıtım toplantısı Eğitim Fakültesi Dekanlık Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Eğitim Araştırmaları Birliği Genel Sekreteri ve Projenin Basın Halkla İlişkiler Koordinatörü Yrd. Doç. Enver Yolcu, 175.000 TL bütçeli projeyle ilgili bilgiler verdi.

Çanakkale Valiliği, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Türkiye İş Kurumu Çanakkale İl Müdürlüğü, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü,  Çanakkale Şairler ve Yazarlar Derneği’nin yer aldığı ve 6 ay sürecek projenin sonunda başarılı olan öğrencilerden 2’sinin ABD’de NASA’ya, 8’inin de İngiltere’de Londra ve Cambridge’e götürülmesi planlanıyor.

Yrd. Doç. Enver Yolcu tarafından hazırlanan, Eğitim Araştırmaları Birliği’nin kurumsal kimliği ve amaçları, proje genel bilgileri, projeden beklenen sonuçlar, projenin temel etkinlikleri, projenin genel ve özel hedefleriyle ilgili metni okumak için tıklayınız.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 17 Haziran 2019, Pazartesi