Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Hakkında Soruşturma Açılan Doçent İstifa Etti

Hakkında Soruşturma Açılan Doçent İstifa Etti

Düzce Üniversitesi’nde (DÜ) asistanlara kötü davrandığı iddiasıyla hakkında soruşturma açılan DÜ Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. İsmail Özdemir, istifa ettiğini açıkladı.

Asistanlarına kötü muamele ettiği iddiasıyla hakkında idari ve adli soruşturmalar açılan Düzce üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın ve Doğum ABD başkanı Doç. Dr. İsmail Özdemir, Funda Şerifoğlu’nun rektör seçilmesini hazmedemeyen çevrelerin kendisi üzerinden yıpratma ve iftira kampanyası başlattıklarını söyledi.

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Doğum Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. İsmail Özdemir hakkındaki iddiaların tamamen asılsız olduğunu söyledi ve “Ben buzdağının görünen kısmıyım, asıl hedef rektörlük makamını yıpratmak” dedi.

Doktorları taciz ettiği ve kötü muamelede bulunduğu iddiaları üzerine Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı’nca oybirliğiyle Kadın Doğum Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı’ndan alınmasına karar verilen ve YÖK’ün öğretim üyeliğinden atmak için hakkında soruşturma yürüttüğü Doç. Dr. İsmail Özdemir hakkındaki iddialara yanıt verdi. İddiaların tamamen mesnetsiz ve gerçek dışı olduğunu savunan Özdemir, “Ben buzdağının görünen kısmıyım. Asıl hedef rektörlük makamını yıpratmaktır” dedi.

Doç. Dr. İsmail Özdemir, avukatı ile birlikte düzenlediği basın toplantısında ulusal basına da yansıyan hakkındaki iddiaları yanıtladı. Hakkında son 4 ay içerisinde sayısız soruşturma açıldığını ifade eden Özdemir, soruşturmaların rektörlük seçimlerinden hemen sonra yaşandığına dikkat çekerek, şöyle konuştu: “12 yıldır hakkında tek şaibe olmayan, en çok çalışan, en çok hasta bakan, en çok ameliyat yapan, hastaneye en çok gelir getiren biriyken ne hikmetse rektörlük seçiminden sonra, ay ışığında kurt adama dönüşen film senaryosundaki insan gibi birden bire kötü adama dönüştürüldüm, istenmeyen adam ilan edildim. Son 5 aydır linç edilmeye çalışılıyorum. Bunlar beni yıldırma, karalama ve üniversiteden kaçırma girişimleridir. Beni profesör atatmamak için bunlar yapılmaktadır.”

Özdemir, hakkındaki iddiaların tamamen asılsız ve mesnetsiz olduğunu anlatarak, “Funda hanımın atanması için para harcamışlığım yoktur. Bu yalana da ancak akılsızlar inanabilir. Rektör hocanın başarılarını görmezden gelip atamayı farklı zeminlere çekerek, ipe sapa gelmez, deli saçması iddialarda bulunmak, her şeyden önce bu atamayı yapan makama saygısızlıktır.

 

 

 

Kendisine ahlaksız teklifte bulunduğumu iddia eden bayan, gebeliğini 9 ay bana takip ettirmiş, doğumunu da bana yaptırmıştır. Ve yine ne hikmetse 5 ay önce Prof. Dr. İdris Şahin’den yardım isteyerek benim kliniğime yardımcı doçent olarak başlamak ve benimle çalışmak istedi. Ama ben kabul etmedim. Kabul etmediğim için üniversiteden atmak için hakkımda sayısız soruşturmalar açıldı, yine pes etmedim.

Dünyanın en pis, en iğrenç silahına başvurarak işin içine biraz namus sosu eklemişler, iftira atarak beni manşetlere taşımışlardır. Hiçbir asistanıma, hiçbir öğrencime yan gözle bakmadım, bakanın göz kör olsun. Hiçbirinin namusuna göz dikmedim. Göz dikenin gözü çıksın. Benim bu konularda ne kadar dürüst olduğumu en iyi bana iftirayı atanlar bilir. Tüm hastane çalışanları bu konuda ne kadar hassas ve etik davrandığımı çok iyi bilir. Ben sadece bilim öğretmiyorum, sanatımı da öğretiyorum. Bir hata olduğunda bağırıp, çağırmayacak mıyım? Neticede stresli bir ortamda çalışıyoruz. Elbette bağırıp, çağıracağım. Öğrencilere iyi eğitim vermediğim iddiasıyla meslekten atılmak için YÖK’e şikayet edildim. Üzerime atılan suçlamaları belgeleri ile tek tek çürüttüm” şeklinde konuştu.

Asıl mobbingin (psikolojik taciz) kendisine uygulandığını kaydeden Özdemir, “İftiranın en kolayını atıyorlar. Söyleyecek söz bulamıyorum. İpe sapa gelmez iddialar ile soruşturma açılmaz. Bu bir mobbingdir. Ben içeceğim suyu bile cebimde taşıyorum. Odama kimseyi almıyorum. Can derdine düştüm. Eğitim veremez hale geldim” ifadelerini kullandı.

İsmail Özdemir, kendisine iftira atanlarla hukuk önünde hesaplaşacağını söyleyerek, “Bana atılan iftiralar, iftira sahiplerinin bağrına yapıştı. Ömür boyu da çıkmayacak. Bu kara leke ömür boyu iftira sahiplerinin üzerinde kalacaktır. Bu dünyada da, öbür dünyada da iftira sahiplerinin peşini bırakmayacağım. Hukuk önünde kendileri ile hesaplaşacağım. İftira sahiplerine hakkımı helal etmiyorum. 12 yıllık alın terimi kimseye yedirmem. Kimse beni yıldırıp, yıpratamaz, kaçıramaz. Ben ne zaman istersem o zaman giderim. Buradan kaçıp, onları sevindirmeyeceğim” diye konuştu.

Asıl hedefin rektörlük makamı olduğunu iddia eden Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü: “Benim üzerimden rektörlüğün yıpratılmasına çok üzülüyorum. Fakat asıl hedefleri ben değilim, rektördür. Onu istifaya zorluyorlar. Gerçek niyetleri kendi adamlarını rektör yapmak. Rektörü bir türlü içlerine sindiremediler. Kendi içlerinde (rektör bu saldırılara 6 ay dayanamaz, istifa eder) diye konuşuyorlar.”

Özdemir son olarak, görevden uzaklaştırılmadığını ve halen görevde olduğunu, şu ana kadar da kendisine dekanlık tarafından tek bir ceza verilmediğini dile getirdi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 20 Mart 2019, Çarşamba