Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Türk Öğrenciler En Çok Bu Üniversiteleri Tercih Ediyor

Türk Öğrenciler En Çok Bu Üniversiteleri Tercih Ediyor

Edufairs Yurtdışı Eğitim Fuarları, Türk öğrencilerin yurtdışında en çok tercih ettiği Üniversiteleri araştırdı.

1.KEELE UNIVERSITY
İngiltere’nin kalbinde bulunan Keele Üniversitesi Avrupa’daki en büyük kampüslerden biri, olup çok güçlü bir lisans ve yüksek lisans programı profiline sahiptir. 1949 yılında kurulan Keele öğrencilerin çalışmalarında başarılı olabilmeleri için gereken her desteği sağlamasıyla ünlüdür.  Ferah ve huzurlu kampüsü eğitiminize odaklanmanız için mükemmel bir yerdir. Londra’ya mesafesi 2 saatten azdır. Öğrenci sayısı bakımından küçüktür fakat akademik kadrosu uluslararası alanda tanınan uzmanlardan oluşmaktadır.

 

2. UNIVERSITY OF ESSEX
University of Essex 60′lı yılların başlarında kurulan dokuz yeni üniversiteden biridir ve 1964 yılında 122 öğrenci, 28 öğretim üyesi ve 7 bölüm ile açılmıştır. Kurucusu Vice-Chancellor Sir Albert Sloman’ın vizyonu uluslararası tanınan bölümler geliştirmek, çağdaş, disiplinli ve uluslararası bir görüş yaratmaktı. Günümüzde Essex, İngiltere’nin hem lisans hem de lisansüstü eğitimde önde gelen üniversitelerinden biridir. İngiltere’de yapılan ulusal üniversite sıralamalarında Essex, lisansüstü araştırma konusunda düzenli olarak ilk 12 üniversite arasında yer almaktadır. Essex Üniversitesi, devletin lisans eğitimi değerlendirmelerinde de nitelikli eğitim performansı sayesinde başarılı üniversiteler arasında sayılmaktadır.

3.UNIVERSITY OF GREENWICH
University of Greenwich, adından da anlaşılabileceği gibi, başlangıç meridyeninin üzerinden geçtiği Greenwich Gözlem evinin bulunduğu kasabada yer alır. İlk 1890`da Woolwich Polytechnic adıyla kurulan, 1991 yılında ise University of Greenwich adıyla üniversite statüsüne kavuşan bu saygın okul, mühendislik, matematik, bilgi işlem ve doğa bilimleri alanlarında uzmanlaşmıştır.

4. UNIVERSITY OF SURREY
The University of Surrey, İngiltere’nin önde gelen “araştırma” üniversitelerinden birisidir. 100 yıllık bir tarihe sahip olan üniversite, global bir üne sahiptir. Guildford kasabasına 10 dakika mesafede bir kampüs içerisinde bulunan üniversite, Londra’ya trenle 40 dakika uzaklıktadır. The University of Surrey 1966 yılında üniversite statüsü kazanmış ve kurulduğu günden bu yana ” kişisel gelişim, akademik öğrenim, gerçek dünyaya yönelik eğitim, en yetenekli öğrencileri bünyesine alma, bilgi ve profesyonel deneyimi harmanlama” üzerine sistemini kurmuştur. Surrey mezunları en kısa sürede en fazla oranda iş bulan öğrenciler olmuşlardır.

5. UNIVERSITY OF WISCONSIN -EAU CLAIRE
UW-Eau Claire, UWEC veya en basit ifadesiyle Eau Claire olarak da bilinen University of Wisconsin-   Eau Claire ABD’nin Wisconcin eyaletinin Eau Clarie şehrindekurulu senelik ortalama 10 bin civarında öğrenci kaydına sahip bir devlet üniversitesidir. Lisans ve master seviyelerinde program sunan UWEC, USNews rankinglerine göre kendi bölgesinde (Midwestern) düzenli olarak “tier 1″ okulu olarak yer almaktadır. Chippewa Vadisin’nde bulunan Chippewa nehrinin en çekici yeride kurulu olmasındanötürü Wisconsin’in en güzel kampüsü olarak anılan UWEC’te üniversiteyi oluşturan 28 ana bina333 hektarlık bir alana yayılmış durumdadır.

6. UNIVERSITY OF WISCONSIN – MILW AUKEE
University of Wisconsin _Milwaukee 1956 yılında kurulmuştur. Üniversite 14 kolej,70 akademik merkezleri, enstitüleri ve laboratuar olanakları mevcuttur. Dikkatli, stratejik planlama ve düşünce kaynaklarının kullanımını önemli ölçüde güçlendirmiştir.

7. UNIVERSITY OF WISCONSIN – STOUT
Kısaca (UW-Stout veya Stout) olarak da anılan University of Wisconsin-Stout University of Wisconsin sistemine bağlı bir devlet üniversitesidir. 1891 Senesinde Wisconsin’in Menomoine şehrinde kurulan okulun yıllık öğrenci sayısı 9,000 civarındadır.1971 senesinde beri UW-Stout, bulunduğu eyalet üniversitesi sistemi içinde özel misyona Sahip iki okuldan birisidir: “endüstri, teknoloji, ev ekonomisi, uygulamalı sanatlar’ alanında Yoğunlaşmış programlar sunmak. UW-Stout’un programları öğrencilere Teknoloji, uygulamalı matematik ve bilimler, sanat ve tasarım, endüstriyel yönetim, beşeri davranışların okutulması yoluyla endüstri, ticaret, eğitim sahalarında Üretken kariyer yolları açar. UW-Stout 34 farklı alanda lisans,19 farklı alanda yüksek lisans ve iki tane de ileri seviye yüksek lisans derecesi sunmaktadır.

8. THE UNIVERSITY OF TOLEDO
Küçük bir şehir atmosferinde 250′den fazla programıyla Araştırma Şehir Üniversitesidir.Toledo Üniversitesi’nin misyonu öğrenimde mükemmelliği yakalayarak Bilgiyi geliştirme ve keşfetme, öğrenci merkezli bir araştırma üniversitesi olarak  Hizmet etmektir. Yeni bilgiyi azimleizler ve bunu paylaşır, mevcut bilgi anlayışını Genişletir, öğrencilerin bilgi, deneyim ve yeteneklerini yaşam boyu öğrenme Kültürünü ilerleterek geliştirir.

10. ABERYSTWYTH UNIVERSITY
Dünyada ilk Uluslar arası Politika Bölümünü 1919`da kurmuş, Öğrenci olmak için dünyadaki en iyi yer’ (International Student Barometer 2009) kabul edilen ve Birleşik Krallık tahtının veliahdı Prens Charles`ın rektörü olduğu, İsmi güç telafüz edilen Aberystwyth Üniversitesi`ne kısaca Aber denir.1872 yılında kurulan üniversite, günümüze kadar ‘Bilginin olmadığı bir Dünya,hiçbir surette Dünya değildir ‘felsefesini benimsemiştir. Britanya adasının batı Kıyısında bulunan Aberystwyth, Orta ve Batı Galler`in ticaret yollarının kesiştiği, Kara ve demir yolu ile kolayca ulaşılabilen bir konumdadır.

11. ANGLİA RUSKİN UNİVERSİTY
Anglia Ruskin University, Doğu İngiltere’de bulunmaktadır. 1858 yılına uzanan kökleriyleCambridge ve Chelmsford şehirlerinde kampüsleri olan üniversiteuluslararası öğrenciler için lisans ve yüksek lisans programlarıyla ilgi çekmektedir.Şu anda öğrencilerinin yüzde 20′si uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.

12. BANGOR UNİVERSİTY
Britanya’nın eski üniversitelerinden olan University of Wales Bangor Galler bölgesindedaha iyi yüksek öğretim için başlatılan bir kampanyanın sonucunda 1884 yılında kurulmuştur. Bugün sertifikadan doktoraya kadar geniş bir Program yelpazesiyle öğrencilere hizmet veren üniversitenin toplam 8 bin civarında öğrencisi vardır. Kendisini akademik mükemmelliğe adamış geleneksel bir üniversite olan University of Wales Bangor, fakülteleri ve Bölümleriyle değerlendirmelerden en iyi puanları almaktadır.Bangor aynı zamanda ucuz konaklama ve yaşam masraflarıyla da pek çok üniversite Şehrine oranla okumak ve yaşam için daha temiz ve güvenli bir ortam sunmaktadır.

13. BOURNEMOUTH UNİVERSİTY
İngiltere’nin güneyinde Londra’ya 2 saat uzaklıkta güzel ve sakin bir sahil kentinde yer alan Bournemouth Üniversitesi, 130 değişik ülkeden gelen 1600 uluslar arası Öğrencisi ile modern ve kozmopolit bir yapıya sahiptir. Toplam 16.000 öğrencinin Eğitim gördüğü iki kampüsten oluşan Bournemouth Üniversitesi’nde 7 temel  Akademik okul bulunmaktadır; Çevre Koruma Bilimleri, Dizayn/ Mühendislik ve Bilgisayar, Sağlık ve Toplum çalışmaları, hukuk, Medya, İşletme okulları.

14. UNİVERSİTY OF CHESTER
Chester Üniversitesi (University of Chester) Birleşik Krallık’ta Chester (İngiltere)’de yer alır.Üniversitenin ana kampüsü Chester kentinde, küçük kampüsü Warrington Yakınların da kuruludur. Üniversitede lisans, yükseklisans, doktora eğitimi Verilmekte, ayrıca akademik araştırmalar yapılmaktadır. Chester Üniversitesi Ülkenin en eski yükseköğretim kurumlarından biridir. 1839 yılında William Gladstone ve Lord Derby tarafından Anglikan Chester Piskoposloğuna Bağlı Chester Öğretmen Okulu olarak kurulmuştur. Daha sonraları üniversite statüsü kazanmıştır.

15. OXFORD BROOKES UNİVERSİTY
Oxford Brookes Üniversitesi, 1865 yılında bir sanat okulu (School of Art) Olarak kurulmuştur. School of Art 1891 yılında Oxford City Technical School,  1963 yılındaOxford College of Technology ve 1970 yılında da Oxford Polytechnic olmuştur. Temiz, sakin, güvenilir bir ortamda Londra’ya 80 Km (2 saat vesait ile) uzaklıktadır. Okulun 9 ayrı yurdu olmakla kampusler ile yurtlar arasında öğrencilerin ulaşımını sağlayan “shuttle bus”lar vardır. Öğrenciler kampüs içi ve dışı otobüslerle kolaylıkla seyahat etmektedirler.

16. BRUNEL UNİVERSİTY
Adını Viktorya Dönemi’nin tanınmış mühendislerinden Isambard Kingdom Brunel’ den alan Brunel Üniversitesi, Londra’nın batısında, Uxbridge kentinde yer alır. Temelleri 1960lardaatılan Brunel Üniversitesi, Acton Teknik Koleji’nin İkiye ayrılması sonucu kurulmuştur. Akademik anlamdaki gücünü, mühendislik, Bilim, teknoloji & sosyal bilimlerden alan Brunel Üniversitesi, Batı Londra Enstitüsünü de bünyesine dâhil  etmesinin akabinde sanat, uygarlık tarihi, Coğrafya & yeryüzü bilimleri, sağlık ve spor bilimleri alanlarında da eğitim Vermeye başlamış, bugün 13000′in üzerinde bir öğrenci nüfusuna erişmiştir.

17. UNİVERSİTY OF CENTRAL LANCASHİRE
University of Central Lancashire, İngiltere’nin kuzeybatısında yer alır.Lancashire’ın bulunduğu bölge olan Preston, yaşam giderleri anlamında,İngiltere’nin en uygun yerlerinden birisidir. UCLAN, eğitim kalitesi bakımından,İngiltere’de 7.sıradadır. Her sene, 130 ülkeden 32.000′in üzerinde öğrenci UCLAN’e katılır.Güvenli ortamı ve üniversite sonrası iş imkanı, UCLAN’i tercih nedeni yapmaktadır.

18. COVENTRY UNİVERSİTY
168 yıllık bir tarihi olan Coventry Üniversitesi, 1843′de Coventry Tasarım Okulu olarak Eğitim vermeye başlamış, 1992′de adını Coventry Politeknik’ten Coventry Üniversitesi’ne Çevirerek daha yenilikçi bir vizyonla eğitim vermeye devam etmiştir. Coventry şehrinin merkezinde konuşlanmış olan Coventry Üniversitesi, alışveriş, spor, ulaşım Başta olmak üzere daha pek çok imkanı içinde barındıran büyük modern bir kampüse sahiptir. Coventry, trafiğin ayak bağı olmadığı, her yıl düzenlenen Festival etkinlikleri ile hayatı renklendiren, bir millik bir alana kurulu dükkânları sayesinde özgürce alışveriş yapabileceğiniz öğrenci dostu bir şehirdir.

19. UNİVERSİTY OF DUNDEE
‘City of Discovery’ olarak bilinen Dundee şehrinin kalbinde kurulu University of Dundee,Geniş bir yelpazede program seçeneklerini sunmaktadır. Gerek hacim gerekse Popülarite olarak hızla büyüyen Dundee Üniversitesi, Yaşam Bilimleri ve tıp Konusunda dünya standartlarında eğitim vermektedir. Kanser ve şeker hastalığı araştırmalarında ünlü bir okul olan Dundee Üniversitesi’nin yurtlarından iki tanesi ana kampüs içinde yer almaktadır. “Virgin Alternative Guide to British Universities 2000″e göre İskoçya’nın en dostane kampüsü’ olan  Dundee Üniversitesi, “The Guardian 2001 league tables”a göre de Britanya’da anatomi ve fizyoloji öğrenmek için en ideal okul durumundadır.

20. EUROPEAN BUSİNESS SCHOOL
European Business School London (EBS Londra), küçük ama aynı zamanda küreselleşmenin dilbilimsel ve kültürel yönlerine ve uluslar arası yönetime önem veren, uluslar arası vurgusu güçlü olan bir okuldur. EBS Londra ağırlıklı olarak işletme dalında eğitim veren özel bir okuldur ve bu alanda Birleşik Krallığın en eskisi ve büyüğüdür. Regent`s College`in bir parçası olan okul,lisans öncesi temel eğitim, lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır. Uluslar arası işletme ve yabancı dile odaklanmış programlar, Open University tarafından akredite edilmiştir.

21. UNİVERSİTY OF EAST LONDON
University of East London enerjik ve ayrıcalıklı bir eğitim toplumudur. UEL 120 farklı ülkeden yaklaşık 20.000 öğrencisi ile farklı bir öğrenme ortamı sunar.Araştırma konularında en üst on çağdaş üniversite içinde olarak görülmektedirVe akademik personeli birçok bilim dalında uluslararası öneme sahip araştırmalarla İştigal etmektedir.

22. UNİVERSİTY OF HERTFORDSHİRE
University of Hertfordshire 20.000 toplam öğrencisiyle Londra’nın kuzeyinde Hertfordshire şehrinde yer almaktadır. Hatfield, St Albans ve Haviland olmak üzere, Londra’ya ortalama 30 dakikalık uzaklıkta bulunan 3 ayrı  kampüste eğitim vermektedir. Okulda 90 farklı ülkeden uluslar arası öğrenciEğitim almaktadır. Ayrıca kampüsteki Spor Kasabası ülkedeki en iyi üniversite spor ve fitness merkezidir.

23. UNİVERSİTY OF HUDDERSFİELD
University of Huddersfield 1825 yılında Huddersfield Scientific and Mechanic Institute Adı altında kurulmuştur. Eğitim ve araştırma alanlarında uzun ve gururlu bir tarihe Sahip modern, başarılı ve gelişmiş bir üniversitedir. Aslen Bilim ve Makine Kurumu Olarak kurulan üniversite, bilim ve makine alanındaki köklerini korumuş ve son 180 Yılda sanat, insani bilimler, eğitim, sağlık bilimleri ve işletme alanında genişlemiştir.

24. LİVERPOOL HOPE UNİVERSİTY
Liverpool Hope Üniversitesi, öğrencileri için eşsiz bir akademik çevre sağlamaktadır.19. Yüzyılın başlarında kurulan okul, daha sonraki süreçte Üniversite ünvanına kavuşmuştur. Birbirinden güzel iki kampüsü, alanlarında önde gelen Akademik kadrosu ve dünya standartlarında eğitim kalitesi ile öğrenciler için en  İdeal eğitim imkanlarına sahiptir.

25. LONDON METROPOLİTAN UNİVERSİTY
London Metropolitan University, akademik ve diğer çalışanlarıyla beraber toplam 2400 kişiye yakın kadrosu vardır. 155 farklı ülkeden 8000′e yakın uluslararası öğrenci olmak kaydıyla toplamda yaklaşık 34000 öğrenciye hizmet verenÜniversite Londra’nın en büyük üniversitesi sıfatına sahiptir.Üniversitede verilen bazı eğitimler: İngilizce, Foundation (üniversite lisans hazırlık programı), Art and Design,Architecture, Business, Marketing and Management, Media, Computing, Tourism Management, Law,International Releation, Human Resourse Management, Politics, Sport Science vb.LMU, 35.000′I aşkın öğrencisiyle Londra’nın en büyük ve İngiltere’nin de en büyük ilk 10 üniversitesi arasında yer almaktadır.

26. LONDON SOUTHBANK UNİVERSİTY
Londra merkezde olan nadir üniversitelerden olan SBU ‘de 22,000 öğrenci eğitim yapmaktadır.3,000 civarı 120 farklı ülkeden gelen yabancı öğrencilerden oluşur. Üniversite yaklaşık 100 yıldır yüksek kalitede eğitim vermekte ve eğitimin temel amacını iş ve kariyere yönlendirme üzerine kurmuştur. Londra iş çevrelerine nitelikli eleman yetiştirmek en temel misyonudur.Londra’nın merkez semtlerinden Waterloo civarında kampüsü bulunan LSU, kültür merkezleri, sosyal ve sportif faaliyetlerin tam kalbinde bulunur.

27. NEWCASTLE UNİVERSİTY
Newcastle Üniversitesi, 1834 yılında “School of Medicine and Surgery” adı altında kurulmuş, bugün Birleşik Krallık’ın en saygın üniversitelerinden biridir. İngiltere’nin Kuzey Doğusunda yeralan Newcastle Üniversitesi, eğitimdeki kalitesi  Ve önder araştırmaları ile dünya çapında bir üne sahiptir. Aynı zamanda bir “Russel Group (Araştırma Temelli Lider Üniversiteler Birliği)” üyesi olup bugün 200′ün üzerinde lisans programı ile 19,000′den fazla öğrenciye eğitim vermektedir.Newcastle Üniversitesi ‘Times İyi Üniversite Rehberi’ 2011 sonuçlarına göre Britanya genelinde en iyi ilk 20 üniversiteden biridir.

28. NOTTİNGHAM TRENT UNİVERSİTY
Nottingham Trent Üniversitesi (Nottingham Trent University), 1843 yılında  Nottingham Govermnet School of Design kurulmuş olup 1992 yılında üniversite Statüsünü kazanmıştır. HESA tarafından yapılan bir araştırmaya göre Mezunlarının %97.7′si mezun oldukları yıl içinde iş bulmaktadır.Dünya standartlarının çok üzerinde olan bu başarıyı sağlayan, NTU’nun iş yaşamına yönelik pratik ve profesyonel global eğitim politikasıdır.

29. UNİVERSİTY OF PLYMOUTH
Yenilikçi yapısıyla benzerleri arasından kısa sürede sivrilen Plymouth Üniversitesi Britanya’nın en iyi üç modern üniversitesi arasına girmeyi başarmıştır. 27 binden fazla öğrencisi ve 3 bin çalışanıyla Britanya’nın en büyük üniversitelerinden Olan Plymouth lisanstan doktoraya kadar geniş bir akademik program yelpazesine Sahiptir.120′den fazla ülkeden binlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapan Plymouth Üniversitesi’nin ‘Uluslararası Öğrenciler Ofisi’ yabancı öğrencilerin  Ülkeye varışlarından ortama uyum sağlamalarına kadar tüm aşamalarda Uzmanlık sahibidirler.

30. UNİVERSİTY OF PORTSMOUTH
Portsmouth üniversitesi öğrencilerine kariyer yaşamlarında ve hedefleri doğrultusun da ne yapmak istediklerini ve hayallerindeki işi bulmaları ve bu iş hakkın da doğru eğitilmelerine yardım eden bir üniversitedir ve sosyal olanaklar açısından çok geniş bir yelpazeye sahiptir.

31. QUEEN’S UNİVERSİTY BELFAST
İngiltere’nin önde gelen 20 araştırma-üniversitelerinden oluşan Russell Group’a üye olan okul, kanser çalışmaları ve ilaçlardan kablosuz teknoloji, şiir ve ses sanatlarına kadar küresel bir araştırma alanına sahiptir. Üniversitenin geniş müfredatı birçok akademik lezzet sunar, böylece herkes için birşeyler vardır. Üniversite , Degree Plus ödülleri yoluyla, öğrencilerine işverenler tarafından tanınan değerli yaşam becerileri kazanma fırsatı da kazandırır.

32. UNİVERSİTY OF SALFORD
Manchester şehir merkezine sadece 2,5 kilometre mesafede kurulu olan Salford Üniversitesi’nin kökleri 1896 yılında kurulan Salford Royal Institute of  Advanced Technology’ye kadar gider.1967 yılında üniversite statüsü kazanan  okul 2500′ü yabancı olmak üzere toplam 19,000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Nehir kıyısına kurulu şirin kampüsüyle öğrencilerin ilgi odağı olan Salfod Üniversitesi’nin işletme okulu 30 yıllık bir geçmişe sahiptir ve foundation’dan doktoraya Kadar her seviyede eğitim vermektedir. Bunun yanında inşaat/bina endüstrisinde ülkenin en iyilerinden olan Salford Üniversitesi yakın zamanda bu alandaki Yetkinliğinin sonucu olarak ‘Queen’s Anniversary Prize’a layık görülmüştür.

33. SOUTHAMPTON SOLENT UNİVERSİTY
Southampton Solent Üniversitesi, işletme, teknoloji, deniz, medya, sanat ve toplum için lisans ve yüksek lisans dersleri geniş bir seçenek  ile sizlere sunan canlı ve Modern bir üniversitedir. Öğrencilerine kariyerleriyle ilgili her türlü akademik imkanı sunan, titizlik ve modern bir eğitim anlayışıyla,onlara geniş bir yelpaze sunar.

34. STİRLİNG UNİVERSİTY
Stirling Üniversitesi araştırma ve eğitim alanında ün kazanmış bir üniversitedir. Avrupa’nın en göz alıcı kampüslerinden birine sahiptir. Üniversitenin Bellerbys Koleji ile yaptığı anlaşma çerçevesinde sunulan Lisans Sertifikası Programı,lise öğrenimlerini tamamlamış uluslararası öğrencilere yoğun ve disiplinli bir ders yüküyle onları 2. sınıf seviyesinde seçecekleri lisans programına hazırlar. İngilizce eğitimi ve temel dersler dışında, seçilmesi planlanan lisans alanına göre alan dersleri de verilmektedir.35. UNİVERSİTY OF STRATHCLYDE
Strathclyde Üniveritesi 1796yılında kurulmuş çok eski ve köklü bir üniversitedir,aynı zamanda İskoçya’nın üçüncü en büyük üniversitesidir. Başarı düzeyi yüksek ve yine İskoçya’nın en büyük mühendislik fakültesine sahiptir. Sosyal aktiviteler açısından zengindir ve modern binalara sahiptir.

36. SWANSEA UNİVERSİTY
Ülkenin sayılı okullarından olan University of Swansea, 1920 yılında kurulmuş olup, University of Walessistemine bağlı 6 okuldan birisidir. 2005 yılında Britanya genelinde öğrenci memnuniyeti en yüksekokul seçilen University of  Swansea’de 10 ana fakültede, 44 ayrı departmanda 500 civarında lisans ve 130 kadar da yüksek lisans programı sunulmaktadır. Londra’ya 192 mil uzaklıkta olan üniversite(trenle yaklaşık 3 saat), Galler’in başkenti Cardiff’e de  bir saatten az bir mesafededir. Okul şehir ile deniz arasında çok güzel bir bölgede bulunmaktadır.

37. UNİVERSİTY OF WESTMİNSTER
Dünyanın ilk politeknik üniversitesi olarak 1838 yılında kurulmuş olan Westminster Universitesi teknoloji ile modern pratiğini gerçekleştirmeyi Başarmıştır. Yaklaşık 150 yıldır Dünya’nın heryerinden gelen öğrencilere eğitim Veren Westminster Üniversitesi 22,000′den fazla öğrencisiyle İngiltere’deki en büyük öğrenci popülasyonuna sahip üniversitelerden biridir ve Dünya’daki büyük kozmopolit şehirlerden biri olan Londra’nın kalbinde yer almaktadır. Westminster Üniversitesi’nin 150 farklı ülkeden 5000′in üzerinde yabancı öğrencisi vardır.

38. THE UNİVERSİTY OF THE ARTS LONDON
Sanat eğitimi konusunda en tanınmış üniversitelerden olan University of the Arts London, güzel Sanatlar ve tasarım konularında dünyanın her yerindeki öğrenciler için ilk Tercih edilen okul olmasının yanı sıra hem genel hem de sanat tasarım alanlarına yönelik mesleki dil eğitimiyle de lider konumdadır. Central Saint Martins de dahil Olmak üzere bütün bağlı okulların sabit akademik kadrosu aktif sanatçı ve tasarımcılardan oluşurken, profesyonel ressam, tasarımcı ya da sahne sanatçılarıyla da Ortak çalışır. Öğrenci profili, 65 farklı ülke, farklı yaş grubu, deneyim ve Meslekten gelen insanlardan oluşan bir çeşitliliğe sahiptir.

39.MACQUARIE UNIVERSITY
Macquarie Üniversitesi ve SIBT tarafından onaylanan özel Direk Giriş İngilizce programları   sunmaktadır, böylece öğrenciler eğitim planlarına en uygun İngilizce programını seçebilmektedir. Akademik İngilizce ve Genel İngilizce kursları ile Eğitim Turları CME’deki popüler programlardandır.

41. FLORENCE UNİVERSITY OF THE ARTS
Yurtdışı eğitim ya da yurtdışında sanat eğitimi dendiğinde önemli okullardan biri Florence University of Artsdır. Ders dili İngilizce olan okul, Floransadadır. Sosyal bilimlerden, edebiyatın tüm alanlarına kadar pek çok farklı bölümün olduğu üniversite, İtalya’da yabancı öğrencilerin en rahat edeceği ve kolaylıkla kendilerine uygun bölümler bulabileceği bir kurumdur.  Güzel sanatlar ve  görsel sanatlar, yaşam bilimleri, çevre araştırmaları ve insan hizmetlerinde sertifika, diploma ve üniversite diploması alabileceğiniz, son derece kaliteli ve dünyanın her yerinde kabul görür bir eğitim veren, Florence University of Artsın her bir fakültesi tamamen kendi alanlarında uzmanlaşmış ve her yönden eğitim veren, güçlü fakülteler haline gelmişlerdir.

40. EINDHOVEN UNİVERSITY OF TECHNOLOGY
Mühendislik, Bilim ve Teknoloji alanında öncü ve yüksek sıralarda bulunan üniversitedir. Brainport Eindhoven adına “dünyanın en akıllı topluluğu” bulunur. Burs olanakları mevcuttur. Potansiyel işverenlerle iyi ilişkileri vardır. Üniversitenin ayrıca önde gelen üniversitelerle uluslararası temasları vardır. Etkileyici ve modern öğrenci tesislerine sahiptir. Avrupa’daki tüm şehirlere kolay ulaşım sağlayan ve Eindhoven Havaalanı’na yakın konumuyla öğrencileri cezp eder.

41. NHTV BREDA UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES
NHTV 60 ülkeden 7000’den fazla öğrencisi bulunan uluslararası bir yüksek öğretim kuruluşudur. Hollanda’nın güneyinde bulunan, Amsterdam ve Brüksel’e 100 km mesafedeki şehir, Breda’da bulunur.  Breda 174,000 nüfuslu tarihi bir şehirdir. 14,000 genç birey Breda’da çalışır. NHTV 1966 yılında turizm ve eğlence alanında lisans eğitimi sunan bir kurum olarak kurulmuştur ve bu alanda dünyadaki en geniş ve önde gelen bir kurumdur. Yeni ve disiplinlerle yakından ilgili (akademik) lisans ve yüksek lisans programları (örneğin Mühendislik alanında master) o tarihten bu yana geliştirilmiştir.

42. RADBOUD UNIVERSITY NIJMEGEN
Radboud Üniversitesi Nijmegen Hollanda önde gelen akademik çevrelerin olan  1923 yılında kurulan ve Hollanda eski şehir bulunmaktadır. Devlet Sanat Tesisleri, üniversitenin spor merkezleri, kütüphane, yeşil kampus, üniversite kafe ve restoranları üniversitenin göze çarpan özellikleri arasındadır.

43. UNİVERSİTY OF   TWENTE
9,900’den fazla öğrenci için 3,300 bilim adamı ve diğer profesyonellerin gerçekleştirdiği ileri düzeyde araştırma ve dünya çapındaki önemli yeniliklerle bezenmiş ilham verici bir eğitim ortamında çalışırlar. Girişimci bir üniversite olarak öğrencilerin girişimci ruhlarını geliştirmede katkıda bulunur.


 

1 Yorum

  1. hasret kayıhan 17 Aralık 2012 Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 20 Mart 2019, Çarşamba