Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Sosyal-İş Sendikası’na Diğer İllerden Destek

Sosyal-İş Sendikası’na Diğer İllerden Destek

Sosyal-İş Sendikası üyesi taşeron üniversite işçileri, ÇOMÜ’de sözleşmeleri uzatılmayan  işçiler ile dayanışma içine girmeye hazırlanıyor.

Bursa Uludağ Üniversitesi, Ordu Üniversitesi ve Konya Selçuk Üniversitesi’nde çalışan işçiler, kendi aralarında destek toplayacak. Dayanışma kampanyası sonunda, 25 Şubat 2012 tarihinde işçi temsilcileri, sözleşmeleri uzatılmayan işçileri ziyaret edecek.
Uludağ Üniversitesi, Ordu Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi’nde Sosyal-İş Sendikası İşyeri Sendika Temsilcileri ve İşyeri Sendika Danışma Kurulu üyeleri, ÇOMÜ’deki durum ile ilgili toplantılar yaptı. Toplantıdan, işten atılan işçilerle dayanışma kararı çıktı. Bu çerçevede Uludağ, Ordu ve Selçuk Üniversitelerinde Sosyal-İş üyeleri, 13 Şubat 2012- 24 Şubat 2012 tarihleri arasında işçilerden 2’şer TL toplayacak. Toplanacak para ile temel gıda ihtiyaçlarından oluşan erzak paketleri hazırlanacak. Uludağ, Ordu ve Selçuk Üniversitesi’nde çalışan Sosyal-İş üyelerini temsilen bir grup işçi, 25 Şubat 2012 tarihinde sözleşmeleri uzatılmayan işçileri ziyaret edecek. Aynı tarihte Çanakkale’de bir basın açıklaması yapılacağı öğrenildi.
canakkale.net

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 22 Ocak 2019, Salı