Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Avustralya-Yeni Zelanda Üniversiteleri İle İşbirliği Geliştirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Avustralya-Yeni Zelanda Üniversiteleri İle İşbirliği Geliştirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Rektörlük Senato Salonu’nda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Acer başkanlığında Avustralya ve Yeni Zelanda’da bulunan üniversiteler ve diğer kurumlar ile Üniversitemiz arasındaki işbirliğini geliştirme konulu bir toplantı gerçekleştirildi.

İşbirliği konusunda öncelikli alanlar Tarih, Arkeoloji, Avustralya-Yeni Zelanda Çalışmaları, Uluslararası İlişkiler olarak belirlendi. Bu alanlarda işbirliği yapılacak Avustralya ve Yeni Zelanda’daki üniversitelerin ve kurumların belirlenmesinde ilgili bölümlerde bulunan öğretim üyelerinin girişimlerinin önemli olduğu ifade edildi. Avustralya ve Yeni Zelanda’dan Üniversitemizi ziyaret eden akademisyenler ile Üniversitemiz’in ilgili bölümlerini bir araya getirmek, öğrenci ve öğretim elemanı değişimini geliştirmek, ortak projeler yapılmasını sağlamak ve ortak yüksek lisans ve doktora programları açmak öncelikli hedefler olarak belirlenmiştir.

Toplantıya, bu ülkelerle ilgili uzmanlığı ve akademik işbirliği bulunan öğretim elemanlarımızdan, Prof. Dr. Mete Tuncoku, Prof. Dr. Ahmet Reşit Ersay, Doç. Dr. Mehmet Fatih Yavuz, Yrd. Doç. Dr. M. Yunus Eryaman, Yrd. Doç. Dr. İbrahim Hakkı Öztürk, Yrd. Doç. Dr. Murat Kahveci, Yrd. Doç. Dr. Muhammet Erat, Yrd. Doç. Dr. Lütfi Atay, Yrd. Doç. Dr. Azer Banu Kemaloğlu, Yrd. Doç. Dr. Gürol Baba, Yrd. Doç. Dr. Z. Sencan Altınoluk, Yrd. Doç. Dr. Reyhan Körpe, Uzman Banu Tekin ve Uzman Fatma Tufan katıldı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 15 Temmuz 2020, Çarşamba