Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Peygamber Sevgisi Salona Sığmadı!

Peygamber Sevgisi Salona Sığmadı!

ÇASGED “Çanakkale Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği”  geçtiğimiz cumartesi günü ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Süleyman Demirel Konferans Salonunda es-Sadık Programı düzenledi.

Mevlid 1433 Kandilinin bu yılki konsepti olan “es-Sadık” kapsamında gerçekleşen faaliyetin konuşmacısı ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Nimetullah Akın oldu.

“İnsana Sadakat Yaraşır” konulu konferanstan önce, konseptin fragman ve klibi ekrana geldi. Çanakkale İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Mustafa Ak ve ilahi grubunun harika konserinin ardından ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlilerinden Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Türkiye 1.si, Adem Kemaneci’nin Kur’an tilaveti, dinleyenleri oldukça duygulandırdı.

Kürsüye gelen Yrd.Doç.Dr. Nimetullah Akın, çağın problemleri arasında en önemli olanının sadakat ve samimiyet problemi olduğunu vurgulayarak Sahabe hayatından örnekler verdi. Nimetullah Akın’ın etkileyici sunumundan sonra konseptin belgesel filmleri izletildi.

Dernek üyesi Hayrettin Gümüş’ün ney eşliğinde okuduğu peygambere sadakat konulu na’atler göz doldurdu.

Program sonunda Dernek Başkanı Serdar Bal tarafından Nimetullah Akın, Adem Kemaneci ve Mustafa Ak’a çiçek verildi ve Prof. Dr. M. Es’ad Coşan hocaefendinin  “Başkamakaleler 1” ve yeni çıkan “İslam” kitapları takdim edildi.

Sunuculuğunu Dernek Üyesi Hüseyin Şengil’in yaptığı programa Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş ve eski Milletvekili Müjdat Kuşku’nun yanı sıra çok sayıda sendika ve üniversite temsilcisi ile daire amirleri katıldı. Konferans salonunun alt ve üst katının dolu olması oldukça dikkat çekiciydi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 22 Ocak 2019, Salı