Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

ÇOMÜ, Terör Kurbanı Öğrencisi Zeki Yeşil’i Andı!

ÇOMÜ, Terör Kurbanı Öğrencisi Zeki Yeşil’i Andı!

19 Ocak 2012 tarihinde Hakkari’de gerçekleşen hain terör saldırısında hayatını kaybeden Zeki Yeşil, ÇOMÜ’de anıldı.

Anma törenine, Milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir’in yanı sıra ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Acer, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Gülendam, Zeki Yeşil’in babası Faysal Yeşil ve yakınları ile çok sayıda ÇOMÜ’lü akademisyen ve öğrenci katıldı.

Terör saldırısında hayatını kaybeden Yeşil’in sınıf arkadaşlarından İpek Gelmez,  Hakkari’de yaşanan bu saldırıyı kınadığını belirtirken, sınıf arkadaşlarının bu hain saldırıyla yaşamını yitirmesinden büyük üzüntü duyduğunu dile getirdi.

Burcu Çalık ise, arkadaşları Zeki Yeşil’in vefatından duyduğu acıyı “Ölen sadece bizim arkadaşımız değil, ölen bir evlat, ölen bir öğretmen, ölen bir yeşil fidan” diyerek Yeşil’in ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Zeki Yeşil’in ev arkadaşı olan Mustafa Tekin, “Zeki, güzel ahlakın, iyi insan olmanın tam karşılığıydı. O bana kardeşliği, dostluğu öğretmenin yanı sıra iyi insan olmak için ne gerekir, nasıl iyi insan olunur bunu da öğretti. Ailesinin acısı acım, Zeki’nin kardeşi kardeşim, ailesi ailemdir. Diliyorum ki bu acılar son bulur, dilerim bu gözyaşı son olur” dedi.

Yabancı Diller Bölüm Başkanı Prof. Dr. Dinçay Köksal Anma Toplantısında: “Bizler Yunusların, Mevlana’nın torunlarıyız. Onların dostluk, hoşgörü, iyilik tohumları ektiği bu topraklarda ekilmeye çalışılan nifak tohumları yeşermeyecektir, Zeki Yeşil gibi aydınlık, gençlerimiz var oldukça” dedi.

Törende konuşma yapan bir diğer isim Zeki Yeşil’in Amcası Kemal Seyitoğlu ise konuşmasıyla salonu gözyaşlarına boğdu.
Seyitoğlu, “Bizler Zekimizi hayatının baharında kaybettik, siz gençler sağ olsun, vatan sağ olsun. Buraya geldiğimiz andan beri bizlere destek olan herkese sonsuz teşekkürler. Zeki Türkiye’nin bir ucundan buraya geldi, burada bizleri yurdun dört bir yanından ilim almaya gelen öğrenciler karşıladı, Doğulu, batılı, Sinoplu, Sivaslı, Mardinli, İstanbullu, Çanakkaleli her bölgeden her yaşta insan acımıza ortak oldu. Çanakkale böyle bir yer, şehitlikte de birçok farklı şehirden şehidimiz göğüs göğüse çarpıştı, yan yana yatıyor. Anadolu toprağı büyük insanlar yetiştirmiştir. Bizler şiddeti, terörü ve her türlü kötülüğü Yunus ile Mevlana ile aşacağız. Tevazuyu, güzel ahlakı, anlayışı, hoşgörüyü gösterdiğimiz takdirde aşamayacağımız engel kalmayacak. Bir insanı öldürmek bütün insanları öldürmek gibidir. Sizler geleceğimizin teminatısınız, bunları güzelliklerle aşacağız. Bu ülkede dalgalanan şanlı Türk Bayrağı bayramızdır, o bayrak altında bu ülkeye layık olmaya çalışacağız” diyerek sözlerine son verdi.

Törende son konuşmayı yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Ramazan Gülendam, “Her canlı ölümü tadacaktır, önemli olan güzelliklerle anılmak, geride güzellikler bırakmaktadır. Zeki Yeşil kardeşimiz ardından güzellikler bırakmış ki bu kadar güzel anıldı. Zeki’nin de bu hain saldırıda bir şehit olduğuna inanıyorum, ailesinin de bu metanetli duruşuyla bir şehit ailesi olduğuna inanıyorum, hepinize başsağlığı diliyorum” dedi.

comu.edu.tr

1 Yorum

  1. comülü yeliz 21 Şubat 2012 Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 18 Ekim 2018, Perşembe