Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

İşte Türkiye’nin İlk Mobil Üniversitesi

İşte Türkiye’nin İlk Mobil Üniversitesi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Türkiye’nin ilk mobil üniversitesi oldu.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ), Türkiye’nin ilk mobil üniversitesi ünvanına sahip oldu. Yeni nesil teknolojik telefonlarda uygulamaya konulan program sayesinde öğrenciler; notlardan devamsızlıklara, akademik personel bilgilerinden harç bilgilerine kadar üniversite hakkında birçok bilgiye anında ulaşabilecek.

ESOGÜ Mobil Uygulaması Toplantısı, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Mobil uygulama hizmetini sunan Ester Elektronik Sistem Mühendislik Şirketi Elektronik Yöneticisi Necip Sadık Erdem, 3 G teknolojisi ile mobil iletişim çağının başladığını kaydederek, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin de Mobil Üniversite uygulaması ile bu sürece dahil olduğunu ifade etti. Ayrıca, Erdem, ESOGÜ Mobil Üniversite ile öğrencilerin, akademik hayatlarıyla ilgili konularda kendilerine bilgi sağlayıp rehberlik edecek ve kendi aralarında sosyal paylaşımlarda bulunmalarına imkan sağlayacak akıllı telefon uygulamasından yararlanacaklarını belirtti.

ESOGÜ Mobil Üniversite içeriği hakkında da bilgi veren Erdem, bu uygulama ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencilerinin, uygulamayı destekleyen cihazları kullanarak sınav sonuçları, ders programı, sınav takvimi, akademik takvim, başarı sırası, karne bilgileri, harç bilgileri, ders bilgileri, akademik personel bilgileri, duyuru ve etkinlik bilgileri, ilan tahtası, üniversite genel tanıtımı, kampus haritası, sosyal paylaşım gibi bilgilere ulaşacaklarını söyledi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen de üniversiteleri için bu uygulamanın önemli bir gelişme olduğunu vurguladı. Prof. Gönen, öğrencilerine bu hizmeti sağlayan ESTER firmasına teşekkür ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Işık’a üniversite anı tabağı takdim etti.

Zaman

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 3 Nisan 2020, Cuma