Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

YADYO’da “İngilizce Çalışma Saatlerine” Yoğun İlgi

YADYO’da “İngilizce Çalışma Saatlerine” Yoğun İlgi

Yabancı Diller Yüksekokulu (YADYO) İngilizce Öğretmenliği Bölümü 3. Sınıf öğrencileri, hafta içi her gün 10.00-14.00 saatleri arasında, okuma salonunda ÇOMÜ ailesinin dil öğrenimine katkıda bulunmaya başladı. Uygulamaya çeşitli bölümlerden öğrenciler daha ilk günlerden ilgi gösterdi.

Dört yıldır İngilizce dersi gören ve şu anda ÜDS/KPDS sınavlarına hazırlanan Acil Yardım ve Afet Yönetimi 4. Sınıf öğrencisi Emine Çalıcı “sınavlara burada hem kendi kendime hazırlanabileceğim hem de gerekli durumlarda salonda bulunan İngilizce Öğretmenliği öğrencilerine zorlandığım yerleri sorabileceğim. Bu açıdan benim ve arkadaşlarım için uygulamanın çok faydalı olacağını düşünüyorum” dedi.

Hazırlık Sınıfları E sınıfı öğrencilerinden Eda Topçu “okuma salonları çalışma saatleriyle ders saatlerimizin bir kısmı uymasa da haftada 20 saat olan bu uygulamaya 2 saat bile gelsem, özel ders gibi çok faydalı olacağını düşünüyorum. Hazırlık sınıflarında bizim İngilizce öğrenebilmemiz için derslerimize giren öğretim elemanları ve idareciler yoğun bir çaba içerisinde. Çalışma kabinleri, televizyonlardaki videolar, şimdi de okuma salonlarındaki dil okullarının katalogları ve diğer İngilizce eğitim kitapları faydalı olacak gibi görünüyor” diye konuştu.

İngilizce Öğretmenliği 3. Sınıf Öğrencisi Berkan Çiğdem ise “bir öğretmen adayı olarak burada yapacağım uygulama çalışmasının bana hem pratik kazandıracağına hem de ileride yapacağım öğretmenlik mesleği açısından beni geliştireceğine inanıyorum” şeklinde görüş bildirdi.

Tüm ÇOMÜ personeli ve öğrencileri YADYO zemin katta bulunan okuma salonundan hafta içi her gün 10.00 – 14.00 saatleri arasında faydalanabilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 12 Aralık 2018, Çarşamba