Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

GMKA Destekli Proje, Sertifika Töreni İle Sona Erdi

GMKA Destekli Proje, Sertifika Töreni İle Sona Erdi

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından desteklenen, Çanakkale Meslek Yüksekokulu’nun “Eğitimcilerin Mobilya Tasarımı ve Üretim Sektöründe kullanılan CAD-CAM Programı Eğitimi” Projesi düzenlenen sertifika töreni ile sona erdi.

Proje Koordinatörlüğünü Öğr. Gör. Tuncay Bilge’nin yürüttüğü Çanakkale Meslek Yüksekokulu, Malzeme ve Malzeme İşleme Teknolojileri Bölümü, Mobilya Dekorasyon Programının “Eğitimcilerin Mobilya Tasarımı ve Üretim Sektöründe kullanılan CAD-CAM Programı Eğitimi” projesi 14-25 Şubat 2012 tarihleri arasında yapıldı. Toplam 11 gün ve 88 saat süren eğitim, düzenlenen törenle sona erdi. Törene Çanakkale MYO’nun yanı sıra Biga Meslek Yüksekokulu ve Çanakkale Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi Mobilya Dekorasyon Programı öğretim elemanları, meslek dersi öğretmenleri ve teknik personeller katıldı.

Kapanış konuşmasında söz alan Yüksekokul Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Cumhur Erdönmez, eğitimin yüksekokul açısından önemli olduğunu vurgulayarak proje ortakları ile işbirliği içinde olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti ve bu birlikteliğin artarak devam etmesi gerektiği temennisinde bulundu.

Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Tuncay Bilge, 11 gün süren eğitimin eğitimciler açısından çok faydalı olduğunu ifade ederek eğitimcilerin ve teknik personelin yeni teknolojik gelişmeleri görmek, öğrenmek ve mesleki bilgi ve becerileri arttırmak açısından bu eğitimin iyi bir fırsat olduğunu aktardı.

Öğr. Gör. Bilge, öğrencilerin bu programları öğrendiklerinde piyasadaki nitelikli eleman ihtiyacını karşılayacaklarını söyleyerek bölüme CNC makinesi alınması halinde öğrencilerin bu teknolojiyi derslerde uygulamalı olarak görmelerinin programı daha da güçlendireceğini vurguladı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 16 Aralık 2018, Pazar