Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

ÇOMÜ Avustralyalı Yazar İnez Baranay’ı Ağırladı

ÇOMÜ Avustralyalı Yazar İnez Baranay’ı Ağırladı

Avustralya’nın çağdaş yazarlarından Inez Baranay, ÇOMÜ Türk-Avustralya Kültür Merkezi’nde düzenlenen söyleşide ÇOMÜ’lü öğrenci ve akademisyenlerle bir araya geldi.

Çanakkale Avustralya Konsolosu Andrew Koç McDonald, Rektör Danışmanı ve Türk Avustralya Kültür Merkezi Başkanı Doç. Dr. Mehmet Fatih Yavuz’un da katıldığı söyleşide Baranay, Avustralya tarihi ve edebiyat ile ilgili bilgiler verdi; Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümlerinde okuyan öğrencilerin sorularını yanıtladı.

10’dan fazla romana ve çok sayıda öyküye imza atmış olan ve son romanı “Kaplanla Yan Yana” ismiyle Türkçe’ye de çevrilen Baranay, üç aydır Türkiye’de bulunuyor. İlk olarak İstanbul’da Boğaziçi Üniversitesi’nde bir seminer gerçekleştiren yazar, ikinci üniversite söyleşisi için ÇOMÜ öğrencileriyle bir araya geldi. Çanakkale’ye ilk gelişi olduğunu ve çok sevdiğini belirten Macar asıllı yazar, söyleşiden önce Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Erdem’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Anzac günlerinden popüler kültüre kadar pek çok konuya değinen yazar, Avustralya Kültür Merkezi kütüphanesine kitaplarından hediye etti.

comu.edu.tr

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 12 Aralık 2018, Çarşamba