Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Cuma çıkışı çay davetini geri çevirmedi

Cuma çıkışı çay davetini geri çevirmedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışında Ünzile Özün isimli vatandaşın çay davetini geri çevirmedi.Erdoğan’ın bir bardak çay içtiğini söyleyen Özün, “Çayımız hazırdı. Emekli maaşımın yetmediğini söyledim.” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan öğlen saatlerinde Kısıklı’da bulunan evinden çıkarak Üsküdar’daki Nalçacı Halil Dergah’ı Camii’ne geldi. Aracından inen Başbakan Erdoğan’a mahalle sakinleri sevgi gösterinde bulundu. Namazdan önce restore edilen caminin açılışını yapan Başbakan Erdoğan’a, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Toppaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve milletvekilleri eşlik etti.

Cuma çıkışında vatandaşları selamlayan Erdoğan, Ünzile Özün adlı bir vatandaşın çay davetini geri çevirmedi. Davet üzerine eve giren Başbakan Erdoğan, evde yaklaşık yarım saat kaldı. Erdoğan evdeyken çalan telefonu da açtı ve evin pastanede çalışan oğlu ile konuştu. “Ben annenin sekreterliğini yapıyorum artık.” diyerek telefonu açan Erdoğan, ” Annen çaya davet etti, bütün mahalleliyle birlikte sizin evdeyiz” dedi. Erdoğan’ın sözleri gülüşmelere neden oldu. Erdoğan ayrıca ev sahibi Ünzile Özün’ün oğluna, “Benim annemin adı Tenzile senin annenin adı Ünzile ona göre kıymetini iyi bil” dedi. Çıkışta vatandaşlarla kısa süre sohbet eden Erdoğan, mahalleden ayrıldı.

‘EMEKLİ MAAŞIM YETMİYOR’ DEDİM

Başbakan Erdoğan’ı evine davet eden Ünzile Özün, Erdoğan’ın bir bardak çay içtiğini ve günlük hayattan konuştuklarını söyledi. Özün, “Çayımız hazırdı. Başbakanımız kendi çayından bir bardak içti. Komşularımızla sohbet etti. Hastanelerde eskiden bu kadar kolaylık yoktu, bunlardan konuştuk. Emekli maaşım yetmiyor, bunları söyledim. Kendisinin Üsküdar’da oturması bizim için büyük bir şans. Sağolsun bizi kırmadı, davetimizi kabul etti. Çok mutlu etti bizi.” şeklinde konuştu.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 5 Haziran 2020, Cuma