Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Üniversite Öğrencileri Laptop Istiyor

Üniversite Öğrencileri Laptop Istiyor
Yeni YÖK Başkanı Çetinsaya, “Hocam devlet ilköğretime tablet veriyor, siz de bize laptop dağıtın” diyen öğrenciye, “Bu isteğin Kayseri’den geliyor olması manidar” yanıtını verdi.
Göreve başladığından beri bölge bölge dolaşarak öğrenci ve rektörlerle buluşan Yükseköğretim Kurulu Başkanı Gökhan Çetinsaya, bu buluşmalarda 2-3 saat öğrencileri dinleyip şikâyetlerini aldıktan sonra rektörlerle buluşup öğrencilerin taleplerini iletiyor. Öğrenciler en çok temsil imkânlarının az olmasından şikâyet ediyor.
Ancak bazı öğrenciler, Çetinsaya’dan beklenmedik taleplerde de bulunabiliyor. Bir toplantıda söz alan Kayserili bir vakıf üniversitesi öğrencisinin “ücretsiz laptop” isteği de bunlardan biri.
“Hocam devlet ilköğretime tablet veriyor, siz de bize birer laptop dağıtın” diyen öğrenciye, YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya “Bu isteğin Kayseri’den geliyor olması manidar” diyerek esprili bir yanıt verdi.
 Göreve geldiğinde 165 üniversitenin rektöründen durum raporları alıp, Türkiye profilini masaya yatıran YÖK başkanının, üniversitelilerle yüz yüze görüşmelerine devam edeceği öğrenildi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 12 Aralık 2018, Çarşamba