Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Eski TİM Başkanı, ÇOMÜ’de Seminer Verdi

Eski TİM Başkanı, ÇOMÜ’de Seminer Verdi

2001-2008 Dönemi Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanlığı yapan Oğuz Satıcı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Troia Kültür Merkezi’nde seminer verdi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Genç Girişimciler Topluluğu tarafından “Liderlik Seminerleri-2” kapsamında gerçekleştirilen seminere çok sayıda öğrenci katıldı.

Liderlik semineri’nin açılış konuşmasını yapan Genç Girişimciler Topluluğu Akademik Danışmanı Uzman Hikmet Yurteri liderliğin önemli bir kavram olduğunu belirterek: “bizler mezun olan öğrencilerimizin nitelikli ve donanımlı olduğu kadar, her alanda girişimci, lider ve yönetici olmasını arzu ediyoruz ve etkinliklerimizi daha çok bu alanlara yönelik yapmaya çalışıyoruz” dedi. Topluluk Genel Başkanı Kahraman Uzan ise topluluk olarak yapılan çalışmalardan ve önümüzdeki süreçte yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Liderlik seminerinde konuşan ve genellikle girişimcilik ile ilgili bilgiler aktaran Eski Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı şunları aktardı:

“Girişimci şartları iyi okumalıdır, ısrarcı olmak girişimcilikte önemli bir faktördür. Dünyayı iyi okumalı, ve bir girişimci dünya kaynaklarını ülke yararına kullanmak noktasında kafa yormalıdır. İyi bir fikri binlerce kişi düşünebilir bir kişi uygular. İşte uygulayan kazanır”

Soru ve cevapların ardından seminer sona erdi. Seminerden sonra öğrencilere katılım belgesi verildi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 11 Temmuz 2020, Cumartesi