Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Didem Yaman’ın Anı Kitabı Yayımlandı

Didem Yaman’ın Anı Kitabı Yayımlandı

22 Şubat 2011 tarihinde gerçekleşen Yeni Zelanda depreminde hayatını kaybeden Araştırma Görevlisi Didem Yaman’ın anısına kitap yayımlandı.

Editörlüğünü ÇOMÜ Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mete Tunçoku ve Biga İ.İ.B.F. Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gürol Baba’nın yaptığı kitap Prof. Dr. Tunçoku’nun sunuşuyla başlıyor.

Didem Yaman’ın hocaları, meslektaşları ve arkadaşlarının kendisiyle ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştığı kitapta Yaman’ın Yeni Zelanda Otago Üniversitesi’nde hazırlamakta olduğu doktora tezinin bir bölümünden oluşan makale ile birlikte uluslararası ilişkiler alanında yayınlanmış farklı kişilere ait dokuz adet bildiri de yer alıyor.

Kitapta ayrıca; Didem Yaman’ın vefat haberinin alındığı günden 19 Mart 2011’deki cenaze törenine kadar geçen süreçte Yeni Zelanda ve Türkiye’deki makam ve kişiler arasında yapılan yazışmalara da yer verilmiş.

Didem Yaman’ın fotoğraflarıyla son bulan kitap, 12 Mart 2012 tarihinden itibaren Terzioğlu Yerleşkesi, ÖSEM’deki Eğitim Sağlık ve Bilimsel Araştırma Vakfı mağazasından ve aynı binadaki Yavuz Kırtasiye’den temin edilebilir.

comu.edu.tr

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 12 Aralık 2018, Çarşamba