Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

2 Yeni Fakülte Kuruldu

2 Yeni Fakülte Kuruldu

Bakanlar Kurulunun yeni fakülteler kurulmasına ilişkin kararları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, Erzincan Üniversitesinde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Konya Üniversitesinde Güzel Sanatlar Fakültesi, Trakya Üniversitesinde İlahiyat Fakültesi, Gaziantep Üniversitesinde Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Mustafa Kemal Üniversitesinde Teknoloji Fakültesi kurulması, Celal Bayar Üniversitesinde Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi kurulacak.

ÇOMÜ’ye 2 Yeni Fakülte Kuruldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kurulacak. Mühendislik-Mimarlık Fakültesinin adı Mühendislik Fakültesi olarak değiştirilecek. Kurulan 2 yeni fakülte ile ÇOMÜ’de bulunan fakülte sayısı 12’ye çıktı.

BİİBF, Biga Üniversitesi’ne Devredilecek

ÇOMÜ’de hali hazırda, Biga da bulunan bir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bulunuyor. Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin Biga’da kurulması planlanan yeni üniversiteye devredileceği konuşuluyor.

Öte yandan, Bakanlar kurulunda, Süleyman Demirel Üniversitesi bünyesindeki Mühendislik-Mimarlık Fakültesinin yerine Mühendislik Fakültesi ve Mimarlık Fakültesi kurulması kararı alındı.

Ayrıca, Karadeniz Teknik Üniversitesinde Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü, Çukurova Üniversitesinde ise Sivil Havacılık Yüksekokulu, Bartın Üniversitesinde Eğitim Bilimleri Enstitüsü kurulacak.

Kadir Has Üniversitesinin Fen-Edebiyat Fakültesi ile Mühendislik Fakültesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi adı altında birleştirilecek.

Bu arada, Cumhuriyet Üniversitesindeki Zara Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun adının Zara Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Düzce Üniversitesindeki Yabancı Diller Yüksekokulunun adı Hakime Erciyas Yabancı Diller Yüksekokulu olarak değiştirilecek.

Samanyolu

Derleme: www.comuhaber.com

9 Yorum

 1. Kemal 08 Mart 2012 Cevapla
 2. Fikri 08 Mart 2012 Cevapla
  • Mehmet 09 Mart 2012 Cevapla
   • mağdur 10 Mart 2012 Cevapla
    • Meryem 10 Mart 2012 Cevapla
 3. pes !!!! 09 Mart 2012 Cevapla
 4. nergis 09 Mart 2012 Cevapla
  • Timur 10 Mart 2012 Cevapla
 5. Mert 11 Mart 2012 Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 15 Aralık 2018, Cumartesi