Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

YÖK’ten Sağlık Hizmetleri MYO ve Gelibolu MYO’ya Yeni Programlar

YÖK’ten Sağlık Hizmetleri MYO ve Gelibolu MYO’ya Yeni Programlar
Yükseköğretim Genel Kurulu’nun son toplantısında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) Meslek Yüksekokulları için yeni program talepleri görüşülerek uygun bulundu.

Buna göre Çanakkale merkezde eğitim-öğretim veren Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na ‘Anestezi’ ve ‘İlk ve Acil Yardım İ.Ö.’ programlarının açılması ve her iki programa da 40’ar öğrencinin alınması kararlaştırıldı.

Aynı şekilde Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksekokulu için talep edilen ‘Deniz ve Liman İşletmeciliği İ.Ö.’ programının da 40 öğrenci ile açılması kararlaştırıldı. Yenice, Ayvacık, Biga, Ezine, Çanakkale merkez, Gelibolu ve Çan’da bulunan meslek yüksekokullarına açılan programlar ile birlikte Yükseköğretim Genel Kurulu, son 1 ay içinde ÇOMÜ meslek yüksekokullarına toplamda 505 öğrencilik kontenjan artışı sağlamış oldu. Bu rakam 2013’de 1.010 öğrenci anlamına geliyor.

Özellikle ilçelerdeki meslek yüksekokullarında yer sorunu olmaması durumunda ÇOMÜ yönetiminin yeni program açma ve öğrenci alma taleplerini sürdüreceği belirtildi.

2 Yorum

  1. ferhat dağlı 08 Mart 2012 Cevapla
    • Tülay 08 Mart 2012 Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 12 Aralık 2018, Çarşamba