Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

ÇASİAD Kurucu Başkanı Tuğrul Aksoy, ÇOMÜ Kütüphanesini Övdü

ÇASİAD Kurucu Başkanı Tuğrul Aksoy, ÇOMÜ Kütüphanesini Övdü

200 bini aşan kitap, binlerce elektronik kaynakla 7 gün 24 saat hizmet vermeye hazırlanan ÇOMÜ Kütüphanesi, çok sayıda okura, araştırmacıya ev sahipliği yapıyor ve kaynak sunuyor. Kitap alımlarının hızla sürdüğü kütüphaneye bağışlar da devam etmekte. Bu bağlamda bir süre önce ÇOMÜ Kütüphanesi’ne, Çanakkale Sanayici İşadamları Derneği (ÇASİAD)  ve Çanakkale’de birçok STK’nın kurucu başkanı olan Tuğrul Aksoy tarafından da kitap bağışı yapıldı.

Tuğrul Aksoy ÇOMÜ Kütüphanesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında üniversitenin çok geliştiğine değinen Aksoy:

“Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin kurulduğu yıllardan beri gelişimini izleme fırsatım oldu. Üniversitenin ilk yıllarında gelir oluşturmak adına Üniversite Yardım Derneği’ni kurduk. O dönemlerde çok çalışma gerçekleştirdik. Hatta üniversite kütüphanesine yıllar önce ilk bağışı bizler yapmıştık. Bugün bakıyorum üniversite çok gelişmiş, kendi kaynaklarını oluşturmuş halde. Bu hem Çanakkale hem de ülkem adına çok sevindirici bir gelişme. Ben dernek olarak, kulüp olarak ve bireysel olarak elimden gelen katkıyı sunmaya hazırım. İstiyorum ki Çanakkale’de üniversitesine, kütüphanesine destek olsun. Birlik oldukça, bir arada hareket etikçe gelişmek mümkün olacaktır.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi hızla büyüyen bir üniversite. Bizim dönemlerimizde kitaplar çok önemliydi. Görüyorum ki 7’den 77’ye herkesin aradığını bulabileceği bir kütüphane oluşturulmuş durumda, kitaba değer veriliyor, kitap alımları için bütçe ayrılıyor ve bağış için çağrılar yapılıyor. Ben geleceğimizin daha da parlaması adına tüm herkesi kitap bağışına destek olmaya çağırıyorum. Bu çağrıyı yaparken de gerek kurucu başkanı olduğum Çanakkale Lions Kulübü gerekse bireysel olarak katkı sunduğumu ve bu çalışmalara devam edeceğimi belirtmek isterim. Kütüphaneye, kitaplara önem veren ve buranın gelişimine katkıda bulunan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

comu.edu.tr

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 12 Aralık 2018, Çarşamba