Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Gençlik Başbakan Erdoğan Hayranı

Gençlik Başbakan Erdoğan Hayranı

Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nın araştırmasına göre, gençler en çok Başbakan Erdoğan’a hayranlık duyuyor.

Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nın araştırmasına göre, gençler en çok Başbakan Erdoğan’a hayranlık duyuyor. Sonuçlar, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın da katıldığı toplantıda açıklandı. Bakan Kılıç kürsüde konuşurken, salona alınmayan bir grup öğrenci dışarıda protesto eylemi yaptı. Protestonun nedeni Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın konuşacağı salona alınmamaları.
Türkiye Gençlik Birliği’nden üniversite öğrencileri kapı önünde protestolarını sürdürürken, Bakan Kılıç kürsüdeydi. Konu, Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nın bakanlık desteğiyle hazırladığı “Türkiye’nin Gençlik Profili Araştırması” sonuçlarıydı.

Yaşları 15’le 29 arasında değişen 10 bin 174 kişiyle görüşülerek hazırlanan araştırmaya göre gençler, Recep Tayyip Erdoğan’a hayranlık duyuyor. Sanat, siyaset, eğitim ve edebiyat alanlarında hayran oldukları isimleri yazmaları istenen gençlerden 4 bin 625’i soruyu yanıtladı. 1006’sı Erdoğan, 190’ı Atatürk, 134’ü Bahçeli, 122’si Kılıçdaroğlu isimlerini yazdı.

SETA araştırmacıları, sorunun açık uçlu olarak yöneltildiğini, Atatürk’ün listeye gençlerin tercihiyle girdiğini belirtti.

Araştırma gençliğin eğilimleri ve alışkanlıkları üzerine de bulgulara ulaştı. Buna göre, gençler interneti, sosyal medya ve haberleşme için kullanıyor. Bekarlar, evli olanlara göre daha çok internete giriyor.

Gençlerin yüzde 34’ünün Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın varlığından dahi haberdar olmadığı da araştırma sonuçları arasında yer aldı.

CnnTürk

5 Yorum

  1. ahmet 13 Mart 2012 Cevapla
  2. ahmet 13 Mart 2012 Cevapla
  3. Müslüman 13 Mart 2012 Cevapla
  4. Ebubekir 13 Mart 2012 Cevapla
  5. Realist 13 Mart 2012 Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 12 Aralık 2018, Çarşamba