Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Çanakkale 1915 Paneli Gerçekleşti

Çanakkale 1915 Paneli Gerçekleşti

ÇOMÜ Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu’nun (ÇASAT) Çanakkale Savaşları’nın 97. yıldönümünü kutlamak amacıyla düzenlenen Çanakkale 1915 Paneli, Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Panele, Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kaya, çok sayıda akademik personel ve öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan panelde açılış konuşmasını yapan ÇASAT Başkanı Murat Sayar konuşmasında:

“Bizler Çanakkale’de okuyan ve bu savaşın anlamını herkese anlatmaya çalışan bir topluluğun üyeleriyiz. Çanakkale Savaşlarının 97. yılında bu vatan için canını feda eden aziz şehitlerimizi, atalarımızı daha iyi anlamak adına buradayız. Etkinlikte emeği geçen ve katkı sunan herkese sonsuz teşekkürler” dedi.

Açılış konuşmasının ardından başlayan panelde emekli Öğretim Görevlisi Kenan Çelik “Çanakkale Muharebeleri Öncesi Politikalar” ,FEF  Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Muhammet Erat “Deniz Muharebeleri”, Bayram Akgün “ Tabya ve Bataryalarımız”, konuları hakkında konuşurken, öğleden sonra gerçekleşen oturumlarda ise, Gürsel Akıngüç “Kara Muharebeleri”, Bülent Yılmazer ise “Hava Muharebeleri” adlı sunumlarını gerçekleştirdiler.

comu.edu.tr

1 Yorum

  1. mert 13 Mart 2012 Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 15 Aralık 2018, Cumartesi