Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Oskarlık film: ÖZERK KUVVETLER

Oskarlık film: ÖZERK KUVVETLER

Günümüz Türkiye’sinde sinema sektörünün  oskarlık  film üretememesine şaşmamak elde değil. Yakın çevremizde ve maalesef son olarak ülkemizde  onca dahiyane aksiyon senaryoları dönüyor ki tercih etmekte zorlanırsınız. Bir tanesini ele alıp onlarca bölümlük seri film yapmak senaristlerin  arayıp da bulamadığı bir kaynak. Zulüm altındaki halklara özgürlük götüren ramboları, çok klasik bulup izlenmez, çok örneğini yaptık derseniz,’’iyi şeyler olacak biliyorum’’ diyerek  filme girer ve  ‘’kötü şeyler olur,silahlara sarılırız’’ dedirterek seyirciyi şoke edebilirsiniz. Zulme karşı direnen kahraman jönlerin oynadığı filmler her daim tutmuştur. Bölge şartlarını ve ülkemiz özelliklerini de katalım daha inandırıcı olur diyenler, isyancıları destekleyen bukalemun kılıklı kiralık köşe yazarlarının da küçük kesitlerle desteğini yansıtabilirler.

Bir zamanlar şarapla yıkanan, son dönemde ise zemzemle abdest alan, bu yazarların mücadeleyle dolu yayın hayatları  bile en iyi yardımcı oyuncu  oskarına rakipsiz aday olabilir. Yada derebeylerin maraba kısmına öncülük ettiği ve özgürlük söylemleriyle bölge halklarına tercüman olduğu bir konu  zıtlığı da komedi alanında yüzünüzü güldürebilir. Macera  sektörü genel anlamda çok izlenir, oskar olmasa da  paraya para demeyiz derseniz ‘’Özerk  kuvvetler’’ serisini sıkıldıkça yenileyebilirsiniz. Az tercih edilen  bir konu olsun diyenler ‘’Başkanın başarısı’’  adıyla demokrasiyi işleyebilir. Korku olmazsa olmaz derseniz,  ayrılıkçı çığlıklarla süslenmiş, otobüs üstlerine kadar taşan ‘zombi’ terörünü kullanabilirsiniz.

United States  kaynaklı bu tanıdık senaryoların ötesinde daha milli ve tutulmasa da nostaljik havasıyla meraklısına hitap eden ‘’Turan kuvvetleri’’ veya ‘’Türk Aşkı ‘’adlı asırlık, gerçek hayat hikayelerini de  seçebilirsiniz. Her şeyden önce yapacağımız filmin var olma sebebimize, milli dokumuza ve inançlarımıza ters düşmeden onları koruyan bir yapıda olması gerekmektedir. Unutmayın, senarist kim olursa olsun, bu  beklenen film yüz milyonlarca nüfuslu büyük Turan ülkesinde dört gözle beklenmektedir.. Senaryo ve projeleriniz Türk birliği üzerine olsun.. Beyni Türkiye, gövdesi Orta Asya, ayakları Orta Doğu ve elleri Balkanlar olan büyük Türk birliği projesi kaç Oskar alır sizce…!!

Selam ve dua ile…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 12 Aralık 2018, Çarşamba