Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

“ÇOMÜ GSF Resim Bölümü’nden 18 Mart Yıldönümü’nde Desen ve Gravür Sergisi

“ÇOMÜ GSF Resim Bölümü’nden 18 Mart Yıldönümü’nde Desen ve Gravür Sergisi

ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi(GSF) Resim Bölümü öğretim üyeleri ve yüksek lisans öğrencilerinin katkılarıyla 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 97’nci yıl dönümü anısına ÇOMÜ Korfmann Kütüphanesi’nde gravür ve desen sergisi açıldı. Açılışa Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, ÇOMÜ GSF Resim Bölümü Başkanı Prof. Dr. Canan Atalay Aktuğ, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Resim Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Umut Germeç ve Arş. Gör. Mert Yavaşca tarafından düzenlenen sergide, Çanakkale Savaşlarının yorumlandığı desen ve gravürlerin yanı sıra, 2010 yılında ikincisi yapılan “Çanakkale Deniz ve Kara Savaşları Resim Gravür” Yarışması’nda ödül alan gravürler de yer alıyor.

Serginin düzenleyicilerinden Yrd. Doç. Dr. Umut Germeç Anadolu’nun kapısı niteliğindeki Çanakkale’nin aşılamaz olmasının ardında yatan asıl sırrın Anadolu genci olduğunu vurgulayarak, gençlerin çelik gövdeleriyle kapının geçilemez olduğunu gösterdiğini, ÇOMÜ Resim Bölümü olarak böyle anlamlı bir haftaya sergiyle katkı sunabildikleri için de mutluluk duyduklarını ifade etti.

Sergiye katılan sanatçılar;
Canan Atalay Aktuğ, Gülşah İçel, Ezgi Yemenicioğlu Negir, Selda Kapar, Hakan Ulumsan, Akif Karayel, Ergün Arda, Merve Akbaba, Evren Sarptunal, Erkin Keskin, Nuriye Belgen, Burcu Tanyaş, Esra Göktaş, Umut Germeç, İhsan Doğrusöz, Hakan Daloğlu, Samet Doğan, Ulaş Önder, Vahid Novruzov, Merve Güder, Emine İnci, Ogün Yücel, Hakan Yeleş, Müjgân Bilgili, Mert Yavaşca, Serkan Ünlü, İlker Eği’nin eserlerinden oluşan sergi, 19 Mart 2012 tarihine kadar Çanakkalelilerin katılımına açık olacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 16 Aralık 2018, Pazar