Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

ÇOMÜ, Maskot Yarışması Düzenliyor

ÇOMÜ, Maskot Yarışması Düzenliyor
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Basın Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü maskot yarışması düzenliyor.

ÇOMÜ Basın  Koordinatörlüğünün yaptığı açıklama şu şekilde:
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Basın Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen maskot yarışmasında bilgi, tarih, teknoloji, spor ve sanatın birleştiği bir “kent” üniversitesini yansıtan yaratıcı, modern, akılda kalıcı ve işlevsel kullanıma olanak sağlayacak şekilde oluşturulacak bir maskotun tasarlanması amaçlanmaktadır.
Öğrencilerin ve çalışanların üniversite ile duygusal bir iletişim kurması açısından önemli olan maskot tasarımı, üniversite kimliğinin vücuda bürünmesi olarak da değerlendirilebilir.

Yarışma ile ilgili bilgiler ise şöyle:

YARIŞMA KOŞULLARI

 

1)      Yarışma sadece Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencilerine açıktır.

2)      Her katılımcı en fazla üç adet çalışma ile yarışmaya katılabilir. Her çalışma için ayrı katılım formu ve rumuz kullanılacaktır.

3)      Eserler, üniversitemizin kurumsal kimliğine aykırı olmamalı, kültürel kimliğini oluşturan değerlerin bir bütün olarak korunması, geliştirilmesi ve tanıtılması amacı yanında aynı zamanda üniversitemizin “Bilim, birlik, başarı” ilkesini de yansıtmalıdır.

4)      Eserlerde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi veya ÇOMÜ ibaresi bulunmalıdır.

5)      Eserler daha önce başka yarışmalarda ödül almamış ve yayımlanmamış olmalıdır.

6)      Eserlerde renk ve form yönünden herhangi bir sınırlama yoktur.

Ancak değerlendirmede özgünlük, yaratıcılık ve uygulamadaki başarı dikkate alınacağından maskotun kullanım alanları göz önüne alındığında; her türlü basılı materyal için dört renkli baskı tekniğine (ofset-trigromi) ve dijital ortamlara da uygunluğu düşünülmelidir.

Ayrıca, rozet, bayrak, anahtarlık, plaket/şilt vb. her türlü promosyon ürünü ve açık hava materyalleri üzerinde de kullanılabilir olması göz önüne alınmalıdır.

7)      Katılım formu www.comu.edu.tr adresinden çıktı alınarak eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır. Şayet kazanan eser sahibinin başvuru formunun eksik ve/veya yanlış bilgi içerdiği anlaşılır ise kazananın ödülü iptal edilir.

8)      Yarışmacılar, yaptıkları başvurunun ardından yarışmadan çekilemezler. Yarışmaya katılanlar, yarışma şartlarını ve Seçici Kurul kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.

9)      Yarışmaya katılan eserler seçici kurul tarafından ön elemeye tabi tutulacaklar ve şartlara uygun üç eser internet üzerinden 5 işgünü süreyle ÇOMÜ personelinin oylamasına sunulup, en çok oy alan tasarım başarı ödülüne layık görülecektir.

10)  Yarışma sonunda sadece bir esere başarı ödülü verilecektir. Yarışmaya katılan eserlerden ödüle layık eser olmaması durumunda yarışma iptal edilebilir.

TEKNİK KOŞULLAR

Eserler, A4 formatında standart sunum şeklinde (büyük boy uygulaması üst ortada uzun kenarı 15 cm.yi geçmeyecek şekilde, küçük boy uygulamaları alt bölümde 2,5 cm’yi geçmeyecek şekilde renkli ve siyah/beyaz yan yana) hazırlanıp, kalın kağıda renkli bilgisayar çıktısı alınarak arka sağ alt köşesine rumuz (5 rakamlı) yazılacaktır. Birden fazla çalışma ile katılacaklar için, tüm çalışmalara sıra numarası verilmelidir. (23468-1 gibi)

Ayrıca tasarımın(ların) orjinalinin(lerinin) Adobe Illustrator, FreeHand, InDesing, CorelDraw programlarından biri ile hazırlanmış vektörel ve yüksek çözünürlükteki JPEG versiyonlarının kayıt edildiği CD ve tasarımla ilgili bilgilerin yeraldığı açıklama sayfası da hazılanacaktır.

TESLİM KOŞULLARI

Üniversitemiz Web sayfasından çıktısı alınacak ÇOMÜ Maskot Yarışması Katılım formu eksiksiz olarak doldurulup imzalanarak, tasarımın kayıtlı olduğu CD, tasarımla ilgili bilgilerin yeraldığı açıklama sayfası ve tasarımın yukarıda belirtilen şekilde kalın A4 kağıda renkli çıktısıyla birlikte büyük boy kapalı zarf içinde zarfın arka sağ üst köşesine 5 rakamlı rumuz yazılarak, 27 Nisan 2012 saat 17:00’ye kadar Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’ne elden teslim edilecektir.

Katılımcılar, teslim ettikleri çalışmaların kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş  sayılırlar.

TASARIMIN KULLANIM VE TELİF HAKLARI

Yarışmada dereceye giren çalışmanın telif ve yayın hakları Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ ne ait olacak ve ÇOMÜ dereceye giren eseri her türlü yazılı, görsel ve elektronik ortamda kullanılabilecektir. Üniversitenin, Seçici Kurul’un sergilenmeye layık gördüğü tüm çalışmaları üniversite web sayfasından görsel ilan hakkı bulunmaktadır.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi yönetimi ödül kazanan eserin sahibinden eser üzerinde değişiklik yapmasını isteyebilir. Bunun için ödeme yapılmaz.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, yarışmada birinci olan veya ödül kazanan maskotu kullanıp, kullanmamakta serbesttir.

YARIŞMA TAKVİMİ

Son Başvuru Tarihi 27 Nisan 2012
İlk değerlendirme ve ilk 3 eserin belirlenmesi 28 Nisan 2012
İlk 3 eserin ÇOMÜ web sayfasından ÇOMÜ personelinin oylamasına sunulması 30 Nisan -4 Mayıs 2012
Son değerlendirme ve 1. eserin belirlenmesi 5 Mayıs 2012
1. eserin açıklanması ve tüm eserlerin ÇOMÜ web sayfasından görsel ilanı 7 Mayıs 2012
Ödül takdimi 8 Mayıs 2012

SEÇİCİ KURUL

Prof. Dr. Sedat LAÇİNER ÇOMÜ Rektörü
Prof. Dr. İbrahim KAYA ÇOMÜ İletişim Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı
Yrd. Doç. Dr. Enver YOLCU ÇOMÜ Eğitim Fakültesi resim-İş öğretmenliği bölümü öğretim üyesi ve Eğitim Fakültesi Dekan yardımcısı
Öğr. Gör. Öznur BENDERLİOĞLU DOĞANGÜN ÇOMÜ Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü
Öğr. Gör. Gülhan APAK ÇOMÜ ÇMYO Tasarım Bölümü Grafik Tasarım Programı öğretim elemanı

 

ÖDÜL:

Başarı ödülü : 1 adet iPad

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 12 Aralık 2018, Çarşamba