Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Lapseki ve Çan MYO’ya Yeni Programlar

Lapseki ve Çan MYO’ya Yeni Programlar

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Senatosu en son toplantısında Lapseki Meslek Yüksekokulu’nda ve Çan Meslek Yüksekokulu’nda yeni programlar açılmasını kabul ederek önerileri YÖK’e gönderdi.

Buna göre Lapseki MYO’da 4 yeni program açılacak ve bunlardan ilk etapta üçüne ilk yıl 120 öğrenci alınacak. Takip eden yılda sayı en az 240 olacak. Açılması ve/veya öğrenci alınması öngörülen programların adları şöyle: Peyzaj ve Süs Bitkileri Programı, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı, Bankacılık ve Sigortacılık Programı, Maliye İ.Ö. programı. Yeni açılacak programlarla birlikte Lapseki MYO’da öğrenci sayısının 2 yıl içinde 750’yi aşması bekleniyor.

Diğer taraftan Çan MYO’na da üç yeni programın açılması öngörüldü: Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi, Bilgisayar Teknolojileri Bölümü ve bu bölüm bünyesinde Bilgisayar Programcılığı Programı, Elektronik ve Otomasyon Bölümü, bu bölüm bünyesinde Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı.

Aynı Senato kararında hazırlanmış olan Çan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öneri dosyasının YÖK’e gönderilmesi de kabul edildi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 16 Aralık 2018, Pazar