Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Bir Proje de Yenice MYO’dan

Bir Proje de Yenice MYO’dan

Sosyal Kalkınma ve Mali Destek Programı çerçevesinde Yenice Meslek Yüksekokulu ile Güney Marmara Kalkınma Ajansı(GMKA) arasında, Yenice Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan “Kırsal Kesimdeki Süt Üreticilerinin Bilinçlendirilmesi ve Kalite Kontrol Merkezinin Geliştirilmesi” konulu projenin sözleşmesi imzalandı.

Yenice Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mülayim Güre, konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

“Meslek Yüksek Okulu’nun Süt Analiz Laboratuarı’nın geliştirilmesi ve yeni analiz imkanlarının sağlanması açısından önemli bir yere sahip projenin %90’ını hibe olmak üzere 111.111,11 TL’lik projeyi Yenice’mize kazandırdığımız için mutluyuz. Özellikle Yenice ve çevresine hizmet verecek laboratuarımızın hayırlı olmasını dilerim. Bu başarıda katkısı olan mesai arkadaşlarıma ve iştirakçi olarak katılan kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Projemiz süresince sizlerin yapacağı katkı ile daha iyi noktalara geleceğiz.” dedi.

Bölge açısından bir ilke imza attıklarını da değinen Yrd. Doç. Dr. Güre,

“Yenice – Çan – Biga bölgesinde ilk olan laboratuarımızda yöremizin ihtiyaç duyduğu analizler yapılabilecektir. Ürettiklerimizi kalite açısından kontrol ederek, daha kaliteli üretimin yollarını araştırabilecek ve çevresiyle rekabet edebilecek imkan ve kabiliyetlere kavuşabileceğiz. Projelerden Yenice’nin hak ettiği payı alabildiğimiz kanaatinde değilim. Daha fazla çalışmak ve daha fazla pay almak zorundayız. Kanaatimce üniversite bu konuda öncü ve örnek olmak zorundadır. Bu çerçevede proje çalışmaları başlatılmış ve başvurular yapılmıştır. Şu ana kadar elde ettiğimiz başarı ortadadır.  Yenice Meslek Yüksekokulu’nun Yenice halkıyla hak ettiği noktaya en kısa zamanda gelmesi dileği ile projeyi Yeniceli hemşehrilerimize armağan ediyoruz.” dedi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 16 Aralık 2018, Pazar