Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Biga Meslek Yüksekokulu’ndan “Kariyer ve Başarı Hikâyeleri” Seminerleri

Biga Meslek Yüksekokulu’ndan “Kariyer ve Başarı Hikâyeleri” Seminerleri

ÇOMÜ’nün kuruluşunun 20. Yılı kutlamaları çerçevesinde Biga Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda Biga Kaymakamı Fatih Genel’in katıldığı “Profesyonel Paylaşımlar: Kariyer ve Başarı Hikâyeleri” seminerler dizisinin ilki gerçekleştirildi.

Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Şemun Tayyar tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından söz alan Fatih Genel, özgeçmişinden ve kendi yaşamından örnekler vererek iş ve sosyal yaşamda nasıl başarılı olunacağından bahsetti.

1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olduğunu ve ardından Erzincan’da stajyer kaymakam olarak göreve başladığını belirten Fatih Genel, rahmetli Vali Recep Yazıcıoğlu ile beraber görev yaptığını anlattı. Vali Yazıcıoğlu’nun en önemli özelliğinin çok çalışması olduğunu ifade eden Fatih Genel, başarılı olmanın “istemek” ile “heves etmek” arasındaki farkı bilmekten geçtiğini belirterek, öğrencilere gerçekten isterlerse yapamayacakları iş olmadığını söyledi. Kaymakam Fatih Genel tayin olarak gittiği yerlerde ilk yaptığı toplantıda, daire müdürlerine “Yönetim Nedir?” sorusunu yönelttiğini, bu soruya kendi verdiği cevabın “Çifte standart uygulamamak” olduğunu ve yetkilerini otorite kurmak için kullanmadığını anlattı. Dürüst olma, çok çalışma, alçakgönüllü olma, proje üretme konularında bilgiler veren Fatih Genel’in katıldığı seminer, soruları cevaplamasıyla sona erdi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 20 Mart 2019, Çarşamba