Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Nusratlı Köyü’nde Ekoturizm Atağı

Nusratlı Köyü’nde Ekoturizm Atağı

“Nusratlı Köyü Turizm Kalkınma Projesi” tanıtım toplantısı köy halkının katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıya Balıkesir 15. Dönem Milletvekili Orhan Üretmen, Garnizon Komutanı ve Ayvacık 6. Nike Filo Komutanı Hv. Yarb. Taner Tanrıkulu, Ayvacık Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aydoğdu, Güzelköy, Bahçedere, Adatepe Köyleri Muhtarları ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı uzmanları da katıldı.

Nusratlı Köyü Muhtarlığı ve Nusratlı Köyü Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği proje ortakları arasında olduğu Güney Marmara Kalkınma Ajansının “Bölgesel Kalkınmaya Destek” başlıklı çağrısı kapsamında kabul edilen“Nusratlı Köyü Turizm Kalkınma Projesi” Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ayvacık Meslek Yüksek Okulu’nun koordinatörlüğünde gerçekleştirildi.

Kadın ve Gençlere İş Olanağı

Açılış konuşmasını Ayvacık Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selçuk Berber yaptı. Yrd. Doç. Dr. Berber konuşmasında proje ekibini tanıttı. Öğretim Görevlisi Erdem Temeloğlu, projenin amacının Nusratlı Köyü’nün mevcut turizm potansiyelinden yararlanarak köyde eko turizmin geliştirilmesi ve özellikle kadınlar ve gençlere iş olanağı yaratılması olduğunu belirtti.

Nusratlı Köyü Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği Başkanı Süheyla Doğan Ünal ise, köyde pansiyon olarak kullanılacak evlerin tadilatı ve tefrişi ile eski caminin müze olarak onarımı ve restorasyonu için de kaynak arayışı içinde olduklarını belirtti.

Yrd. Doç Dr. Tahsin Öztürk, toplantı yapılan salonda Tapestry kilim dokuma örneklerini sergiledi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 16 Aralık 2018, Pazar