Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

“Makale Nasıl Yazılır” Konulu Seminer Gerçekleştirildi

“Makale Nasıl Yazılır” Konulu Seminer Gerçekleştirildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlıkta Bilimsel Araştırmalar Topluluğu’nun organizasyonu ile “Makale Nasıl Yazılır” konulu seminer gerçekleştirildi.

Seminere İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Reşat Özaras, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Salih Hoşoğlu ve Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hamit Acemoğlu katıldı.

Bilimsel araştırma ve yazı etiği, istatistik, araştırma tasarımları, Epidemiyolojide çalışma türleri, veri toplama ve veri analizi, bir makale yazımına nasıl başlanır, yazılır ve gönderilir gibi konularda bilgilerin aktarıldığı seminere ilgi oldukça yoğundu.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Özdemir seminerin düzenlenmesindeki katkılarından dolayı Sağlıkta Bilimsel Araştırmalar Topluluğu Akademik Danışmanı Doç. Dr. Mustafa Deniz’e,  Enfeksiyon Hastalıkları Öğretim Üyesi Doç. Dr. Suzan Saçar’a, konuk öğretim üyelerine ve geniş bir katılım ile seminere iştirak eden tüm öğretim üyelerine teşekkür etti.

Seminere Tıp Fakültesi’nin yanı sıra Fen Edebiyat Fakültesi, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu ve BESYO’dan da öğretim üyeleri katılırken seminerin herkese açık olması memnuniyet yarattı.

Seminerin sonunda topluluk akademik danışmanı Doç. Dr. Mustafa Deniz tarafından konuk öğretim üyelerine günün anısına hediye takdim edildi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÇOMÜ Haber 27 Mart 2017, Pazartesi