Bizimle İletişime Geçin

BİRİM HABERLERİ

Fen edebiyatlara yurtdışı müjdesi!

Yayınlandı

on

Fen edebiyatlara yurtdışı müjdesi!YÖK, fen-edebiyat fakültelerinden kaçışı durdurmak için teşvik kararları aldı. Öğrenciler yurtdışına gönderilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) yürüttükleri ortak çalışma kapsamında fen- edebiyat fakültelerinde çalışma başlattı.

Buna göre bazı üniversitelerde fenedebiyat bölümleri kapatılırken bu fakültelerde başarılı olan üniversiteler biyokimya adı altında bölümler açtı.

Bugün’ün haberine göre; YÖK, bu bölümlere az öğrenci kabul ederek, giriş puanlarının yükselmesini sağlayacak. Üniversiteler bu bölümlerde eğitim görecek olan öğrenciler için sektörle işbirliği içinde olacak.

Buna göre öğrenciler stajlarını bu şirketlerde yapacak ve şirketlerle anlaştıkları takdirde mezun olduktan sonra buralarda iş hayatına başlayabilecek. Ayrıca yurtdışında staj yapmak isteyen öğrencilere de bazı teşvikler sunulacak.

Biyokimyagere iş kapıları açık

Biyokimyager olarak mezun olan öğrenciler birçok alanda iş imkanına sahip oluyor. Yeni bölümlerle öğrencilere kapı açılacak alanlar ise şöyle:

Gıda, ilaç, tıbbi kimyasal maddeler, tarım ilaçları, kozmetik ve deterjan sanayileri, fermantasyon teknolojisine dayalı sanayi kolları, üniversiteler, tıbbi tarımsal ve çevre araştırma merkezleri ve araştırma laboratuvarları.

Aktifhaber

Okumaya Devam Et
Advertisement
1 Yorum

1 Yorum

  1. Adınız...

    11 Şubat 2013 at 03:11

    YÖK’ün kendine hayrı var mı ki FEF’lilere bir hayrı olsun?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK OKUNANLAR