Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Bir Nikah Memuru, İki Şahit, Üç Aday + Gelin ve Damat

Bir Nikah Memuru, İki Şahit, Üç Aday + Gelin ve Damat

Bir Nikah Memuru, İki Şahit, Üç Aday + Gelin ve Damat

Düşündüklerimizi aklımızdan geçenleri yazıya dökmek bazen sessiz kalamamak bazı şeylere… Haddimizi aşmadan, kendi lisanımız ile neler geçiyorsa aklımızdan karalamaya çalışıyoruz. Bu köşeden paylaşmaya başlıyorum içimden geçenleri, bazen şahit olduklarımı. Heyecan duyduğum bu başlangıç keyifle sürer umuyorum.

Bazen gördüğümüz bir kare etkiliyor bizi ona dair söylemek istediklerimiz oluyor. Gördüğüm bir karenin bende uyandırdığı tebessüm (içeriğini bilemesem de ) bu gergin ortamda oldukça hoş oldu.

Herkesin malumu yerel seçimler yaklaşıyor tüm ülkede olduğu gibi bizim şehrimizde de seçim atmosferi iyiden iyiye hissettirmeye başladı kendini. Adaylar belirlendi, partiler seçim çalışmalarına başladı. Çoğunlukla seçim konuşulmaya başlandığında insanlar hararetlenir, söylemler sertleşir.

Geçtiğimiz günlerde bir kare yansıdı Çanakkale Basınına. Çanakkale’nin mevcut belediye başkanı ve CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ülgür Gökhan’ın kıydığı nikahın şahitlerinden biri Çanakkale Ak Parti Milletvekili ve Ak Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Daniş diğeri ise MHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı  Halil Rüştü Akgün… Basına yansıyan bu nikah canlı yayında gerçekleşti. Yerel seçimlerin hızının artmaya başladığı şu günlerde bu kare sempatik bir görüntü oluşturdu.

Çanakkale’nin manevi dokusu birçok ilden farklı bir seçim atmosferi hazırlıyordur belki bizlere. Mesela halkın gündelik hayatını en çok etkileyen hizmetlerin başında toplu taşıma araçları geliyor. Belediye başkan adaylarını halk otobüslerinde görebiliriz. Esenlerden başlayıp da Terzioğlu Kampüsüne gerçekleştirilecek bir turda şahit olacakları kareler çok ilginç olabilir. Fakat şu günlerde minik bir notu da ekleyelim. Yarıyılın bitmesi ile birlikte otobüs hatlarının büyük çoğunluğu her tatilde olduğu gibi Terzioğlu Kampüsüne çıkmıyor. Öğrencilerin tatile çıkmasının yanında Terzioğlu Kampüsünde mesaisine devam eden üniversite çalışanlarını, bütünleme sınavları için burada bulanan öğrencileri, içerisinde biri özel biri devlet olmak üzere bulunan iki yurt çalışanı ve konaklayan öğrencilerini ve yedi yirmi dört açık olan üniversite kütüphanesinin insan akışını hatırlatmakta fayda var sanıyorum. Üniversitenin tatili olmuyor. O yüzden de halk otobüslerine ihtiyaç azalmıyor.

Çanakkale de Mart ayından sonra nikah memuru kim olur bilinmez ama siyasilerin verdiği bu poz sempatik bir hava oluşturdu Çanakkale semalarında…Devamını bekliyoruz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 14 Ağustos 2020, Cuma