Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Twitter 14 yaşındaki kıza acımadı

Twitter 14 yaşındaki kıza acımadı

Twitter 14 yaşındaki kıza acımadıRotterdam’da yaşayan 14 yaşındaki Danimarkalı kız Twitter üzerinden Amerikan Havayolları’nı muhtemel bir terör olayı ile tehdit edince gözaltına alındı.

17 Aralık sonrası hükümeti düşürmeye yönelik ses kayıtlarının yayınlanmasına ve kişilik haklarına saldırıya kayıtsız kalan Twitter, 14 yaşındaki bir kızın Amerikan Havayolları’na yönelik tehdidi sonrası kullanıcı bilgilerini anında polisle paylaştı ve o hesabı askıya aldı.

Olay dün Twitter’da yaşandı. Sarah adındaki genç kız American Havayolları’na “Merhaba, benim adım İbrahim. Afganistanlıyım. El Kaide üyesiyim. 1 Haziran’da büyük bir olay patlatacağım” yazdı.

Muhtemelen şaka olarak başlayan olay kontrolden çıktı. Amerikan Havayolları bu tweet’i ciddi olarak değerlendirdi ve FBI’dan durumla ilgili yardım istedi.

İşin ciddiye bindiğini anlayan kız “Sadece 14 yaşındaym. Gerçekten bir uçakpatlatacağıma inanmış olabilirler mi? Bu çok saçma” şeklinde tweetler atmaya başladı.

TWİTTER ANINDA BİLGİ PAYLAŞTI, GÖZALTINA ALINDI

Gelişmelerin üzerine 14 yaşındaki genç kız Twitter yetkililerinin anında bilgi paylaşımıyla 24 saat geçmeden Rotterdam polisi tarafından gözaltına alındı. Rotterdam polisi gözaltıyı resmi Twitter hesabından duyurdu.

“YANLIŞLIKLA YOLLADIM”

“Bir yanım tweet’i sil diyor diğer yanımda bırak kalsın diyor. Ne yapmalıyım?”şeklinde tweetler de atan kız polise verdiği ifadesinde “Ben o tweet’i bir ay önce yazmıştım fakat yollamayıp taslaklara kaydetmiştim. Bir ay sonra yanlışlıkla yolladım kasıtlı değildi” dedi.

HESABI ASKIYA ALINDI

Gözaltının ardından 14 yaşındaki kızın Twitter profiline ulaşmaya çalışan kullanıcılar, hesabın askıya alındığına dair bir uyarıyla karşılaştı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 26 Mayıs 2020, Salı