Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Çanakkale Muharebelerinin Komuta Kademesi ve İdaresi Çalıştayı

Çanakkale Muharebelerinin Komuta Kademesi ve İdaresi Çalıştayı

Çanakkale Muharebelerinin Komuta Kademesi ve İdaresi ÇalıştayıAtatürk ve Çanakkale Savaşlarını Araştırma Merkezi ve ÇOMÜ Tarih Topluluğu, Çanakkale Valiliği ve Türk Tarih Kurumu işbirliği ile bir çalıştay gerçekleştirecek.

“Çanakkale Muharebelerinin Komuta Kademesi ve İdaresi” konulu çalıştay 04 Mayıs Pazar ve 05 Mayıs Pazartesi günü gerçekleşecek. Çalıştayda bildiri sunacak olan 20 akademisyen ve araştırmacı 4 Mayıs Pazar günü muharebe alanlarını gezecek ve bilgi paylaşımında bulunacak. Çalıştay oturumları 05 Mayıs Pazartesi günü tam gün olarak Troya Kültür Merkezi’nde cereyan edecek. Saat 10.00’da başlayacak olan etkinlik 4 oturum olarak düzenlenecek. Mustafa Kemal Paşa, Esad Paşa, Kazım Karabekir Paşa, Kazım İnanç Paşa, Cafer Tayyar Paşa, Fevzi Çakmak Paşa, İngiliz ve Alman komutanlar gibi Çanakkale Muharebelerinin beyin takımı ve savaşa olan etkileri 20 ayrı bildiri ile ele alınacak.

Çalıştay Düzenleme Kurulu, Çanakkale Muharebelerini komutanları yönüyle ele alması yönünden söz konusu etkinliğin bir ilk olduğunu ifade etti. 

Ayrıca çalıştay açılışında Çanakkale Muharebelerinin komutanlarının fotoğraflarından oluşan bir sergi açılışı olacaktır. Çalıştay oturumlarının ve sunulacak bildirilerin programına acasam.comu.edu.tradresinden ulaşabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 29 Mayıs 2020, Cuma