Bizimle İletişime Geçin

Bilim Teknoloji

Haftanın En Popüler 5 Android Uygulaması

Yayınlandı

on

Haftanın En Popüler 5 Android UygulamasıGeliştiriciler genellikle bir uygulamayı Android için yayınlamadan önce Apple’ın iOS ekosistemi için uygulama hazırlıyorlar. Bunun en önemli nedeni Android işletim sistemine sahip telefonların çok çeşitli olması. Bir çok geliştirici uygulama hazırlamaya iOS ile başlasa da, bazı geliştiriciler Android işletim sistemine özel uygulamalar hazırlamaktalar.

Swiftkey

Android ile mümkün olan ancak İOS ile yapamayacağınız en önemli özelliklerden biri de varsayılan klavyenin değiştirilebilmesi. Swiftkey, stock android klavyesi yerine kullanılabilen en iyi üçüncü parti uygulamalardan biri. Swiftkey uygulaması oldukça hızlı tepki veriyor, parmak kaydırma hareketi ile yazı yazma özelliğine ve kullandığınız kelimeleri öğrenen başarılı bir kelime tahmini sistemine sahip. Ayrıca uygulama birden fazla dil seçeneğini destekliyor ve tüm ayarlar ve kelime tahminleri senkronize edilebiliyor.

Tasker

Tasker pek çok yararlı fonksiyona sahip bir uygulama. Bu uygulama, çeşitli tetikleyiciler belirlenerek bazı görevlerin otomatik olarak başlamasını sağlıyor. Örneğin kulaklığınızı taktığınızda müzik çaların otomatik olarak başlamasını, akşamları telefonun otomatik olarak kapanmasını veya iş saatlerinde telefonun otomatik olarak sessiz moda geçmesini sağlayabilirsiniz. Uygulama rootsuz telefonlarda gönül rahatlığıyla kullanılabilir ancak daha çok tetikleyici seçeneğine sahip olmanız için telefonun rootlu olması gerekli.

Advertisement

ES Dosya Yöneticisi

Android işletim sistemi, telefondaki dosyalara erişmenize olanak sağlıyor. Bunun için en iyi uygulama ES dosya yöneticisi uygulaması. Bu uygulama, dosya ve klasörler arasında geçiş yapabilmenizi ve kopyala-yapıştır-sil gibi işlemleri kolayca yapmanızı sağlıyor. Es dosya yöneticisi marketteki en kapsamlı dosya yöneticilerinden biri. Ayrıca bulut depolama desteği, uygulama yöneticisi ve root dosya yöneticisi gibi başka özellikleri de mevcut.

Friday: Automated Journal

Bu uygulama hayatınızda yaptığınız her şeyi kaydeden bir kişisel asistan uygulaması. Bu uygulama arka planda çalışıyor ve bulunduğunuz yeri, dinlediğiniz müzikleri, bağlantı kurduğunuz kişileri ve hatta sosyal medyada paylaştığınız şeyleri kaydediyor. Böylelikle zamanda geriye gidip, o anda ne yaptığınıza bakabiliyorsunuz. Kaba tabirle uygulama hayatınızın arama motoru olarak size hizmet veriyor. Benim kişisel düşüncem Friday asistan uygulaması oldukça becerikli bir uygulama.

Airdroid

Advertisement

Airdroid uygulamasını Android cihazların kontrol edilebildiği bir uzak masaüstü uygulaması gibi düşünebilirsiniz. Bu uygulama ile kablosuz bir şekilde masaüstünden mesaj gönderebilir ve dosyaları telefona atabilir veya telefondan dosyaları alabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz uygulamayı yükleyebilir ya da kaldırabilirsiniz. Hatta bu uygulama sayesinde telefonun kaybolması gibi durumlarda bilgilerinizin başkalarının eline geçmesini engellemek için telefondaki tüm verileri silebilirsiniz.

Kullanması oldukça zevkli olan Android işletim sistemine özel 5 tane uygulama inceledik. Sizin bu listeye eklemek istediğiniz uygulamalar var mı? Öneri ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Okumaya Devam Et
Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK OKUNANLAR