Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Milliyet yazarı buldu! Erdoğan’ı yenecek Köşk adayı

Milliyet yazarı buldu! Erdoğan’ı yenecek Köşk adayı

Milliyet yazarı buldu! Erdoğan'ı yenecek Köşk adayıAğustos ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için MHP ve CHP ortak aday çıkarmaya hazırlanıyor. Ancak her iki parti tabanının da oy vereceği üstelik bir de Kürt seçmenin oyunu alacak ‘çatı adayı’ bulmak hiç de sanıldığı kadar kolay değil. 

Birinin ak dediğine öbürü kara diyor. Ortalıkta dolaşan isimlerin hiçbiri de Erdoğan’ı yenecek güçte görünmüyor. Peki o zaman muhalefet kimi aday gösterecek? Erdoğan’ı Köşk yolunda terletecek siyasi bir figür var mı? 

ERDOĞAN’IN KARŞISINA KANUNİ ERGENÇ ÇIKSIN

Milliyet Gazetesi yazarı Aslı Aydıntaşbaş bir isim bulmuş. Diyor ki Erdoğan’ın karşısına Kanuni Sultan Süleyman’ı çıkaralım. Şakası da yok işte önerdiği isim;

Tayyip Erdoğan’ın karşısına Kanuni Sultan Süleyman çıkmalı” diyen bir dost yardımıma yetişti. Eh, madem aday bulamıyoruz, Muhteşem Yüzyıl’da Kanuni’yi oynayan Halit Ergenç’i aday gösterelim. 

MUHAFAZAKARLAR O VARKEN ERDOĞAN’IN YÜZÜNÜ BAKMAZ

Popülerse, popüler! Hukuk devletini savunacağına şüphe yok (Yahu, adamın adı ‘Kanuni’!) Aile babası olduğundan muhafazakâr tabandan destek gelir. Üstelikkoskoca padişah adayken, İslamcıların da Tayyip Erdoğan’ın yüzüne bakacaklarını sanmam

GEZİCİLER DE SEVER

Laikler zaten hasta Halit Ergenç-Bergüzer Korel çiftine. Geziciler derseniz, onlar da Halit Abi’lerinin gaz maskeli fotoğrafını unutmadılar. Uzun lafın kısası, yoksa daha iyi bir adayınız, Kanuni’ye bas-geç yapalım”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 5 Haziran 2020, Cuma