Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

“Anneliğe Yolculuk” Temalı Fotoğraf Sergisini Gerçekleştirildi

“Anneliğe Yolculuk” Temalı Fotoğraf Sergisini Gerçekleştirildi

“Anneliğe Yolculuk” Temalı Fotoğraf Sergisini Gerçekleştirildi19. Bahar Şenlikleri kapsamında Troia Kültür Merkezinde İlk Nefes Topluluğu tarafından  “Anneliğe Yolculuk”  temalı fotoğraf sergisi gerçekleştirildi. Sergiye Belediye Başkan vekili Birten Sarıbaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Feyzi Uğur, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Binnur Meriçli Yapıcı, İlk Nefes Topluluğu akademik danışmanı Yrd. Doç. Dr. Ayten Dinç’in yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

İlk Nefes Topluluğu Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Ayten Dinç yaptığı açılış konuşmasında  “İkincisini gerçekleştirdiğimiz fotoğraf sergimizin amacı, Anneliğe giden bu yolculukta Anne ve Bebek sağlığına ilişkin farkındalık oluşturmaktı. Toplumsal olayların ve bilimsel etkinlerin yanı sıra sanatsal faaliyetlere de çok önem veriyoruz” dedi.

Belediye Başkan Vekili Birten Sarıbaş ise “Anneler gününün anlam ve önemini daha da güzel anlamak için bu sergiyi mutlaka gezmeniz gerekir” dedi. Ve  tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Binnur Meriçli Yapıcı ise ikincisi gerçekleşen bu etkinliğin oluşmasında emekleri geçenlere teşekkür ederken, topluluk akademik danışmanının ve öğrencilerinin ne kadar istekle bu etkinlikleri yerine getirdiklerini söyleyerek serginin çok önemli olduğunu belirtti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Feyzi Uğur “İlk Nefes Topluluğu’nun Anneliğe Yolculuk temasıyla gerçekleştirdiği serginin Bahar Şenliğine renk ve anlam kattığını belirterek topluluk akademik danışmanına ve öğrencilerine bu anlamlı sergi sebebiyle teşekkür etti.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 26 Mayıs 2020, Salı