Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Mahkumlar Hapishaneden Helikopter İle Firar Ettiler

Mahkumlar Hapishaneden Helikopter İle Firar Ettiler

helikopterKanada’nın Quebec eyaletine bağlı Quebec City kentindeki Orsainville Hapishanesi’ndeki 3 mahkum, helikopterle firar etti. Firar eden mahkumlar, 2010 yılında 41 araç, 1 uçak, 1 helikopterle yakalanmışlardı. 

Quebec Eyalet Polisi sözcüsü Ann Mathieu, kaçan mahkumların ünlü suç çetesi Hells Angels (Cehennem Melekleri) liderlerinden Yves Denis Yvon Lamontagne(25), Denis Lefebvre(53) ve Serge Pomerleau(49) olduğunu açıkladı.

Olayın nasıl meydana geldiğine ilişkin hapishane yetkilileri ile görüştüklerini belirten Mathieu, “Önceliğimiz helikopteri bulmak” dedi.

Firar eden çete üyeleri, Kanada polisinin 2010 yılındaki bir operasyonunda, yüzlerce silah, 41 araç, 1 uçak, 1 helikopter ve 905 bin dolar parayla birlikte yakalanmışlardı.

Quebec’in Montreal kenti yakınlarındaki St. Jerome Hapishanesi’nde geçen yıl mart ayında da yine Hells Angels liderlerinden olan iki mahkum havalandırma sırasında helikopterle firar etmiş ancak birkaç saat sonra yakalanmışlardı.

Quebec eyalet polisinin firar eden mahkumlar için bölgede başlattığı arama operasy
onlarına, Kanada Kraliyet Atlı Polisi (RCMP) ekipleri de destek veriyor.

Firari 3 kişinin aynı zamanda 2009 yılındaki Johnny Coutu cinayetiyle ilgili oldukları gerekçesiyle yargılanmaları bekleniyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 11 Temmuz 2020, Cumartesi