Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Nusret Mayın Gemisi İzmir’de

Nusret Mayın Gemisi İzmir’de

nusretYüzer müze olarak faaliyet gösteren Nusret Mayın Gemisi, İzmir Limanı’nda ziyarete açıldı. Çanakkale Deniz Savaşları’nın kazanılmasında büyük payı olan “N-16” borda numaralı TCG Nusret Mayın Gemisi, İzmir Limanı’nda vatandaşların ziyaretine açıldı.

Konak Pier İskelesinde 10 Haziran’a kadar 09.00-12.00 ve 14.00-18.00 saatleri arasında açık olan müzeye vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği gözlendi.

Deniz Üsteğmen Burak Kandaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çanakkale Deniz Zaferi’nin kazanılmasında önemli rol oynayan Nusret Mayın Gemisi’ni gençlere anlatmak için geminin Gölcük Tersane Komutanlığı’nda 2011 yılında inşa edildiğini, o tarihten bu yana da yüzer müze olarak faaliyet gösterdiğini anlattı.

Marmara ve Ege denizine kıyısı olan limanları ziyaret ettiklerini, Ayvalık ve Foça limanlarının ardından İzmir’e geldiklerini dile getiren Kandaş, “Geminin inşa edildiği 18 Mart 2011’den bu yana gemiyi 400 bin kişi ziyaret etti. İzmir’deki ilgi görülmeye değer” dedi.

Kandaş, geminin 12 Haziran’da ise Dikili Limanı’nda vatandaşların ziyaretine açılacağını daha sonra Çanakkale’ye döneceğini kaydetti.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 25 Mayıs 2020, Pazartesi