Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Aynalı Pazar’dan Çark Rekoru! Önce Vurdu Sonra Öve Öve Bitiremedi!

Aynalı Pazar’dan Çark Rekoru! Önce Vurdu Sonra Öve Öve Bitiremedi!

önce vurdu sonra övdüÇanakkale’de haftalık olarak yayınlanan Aynalı Pazar Gazetesi son 3 sayısında yaptığı iki haber arasında ki fark ile “Yok böyle gazetecilik” dedirtti.

Çok değil, iki sayı öncesi Çanakkale Valiliği’nin yeni internet sitesini hedefe alan Aynalı Pazar “Gestaş’ın malı deniz” başlığını kullanmış, valiliğin site için 170 Bin + KDV ödediğini belirterek  “Hatta bu site Çanakkale’de bu işi yapanlar yokmuş gibi İstanbul’da bir firmaya verildi” ifadelerini kullanmıştı.

Çanakkale Valiliği’ni topa tutan Aynalı Pazar, haberinde okuyucunun zihninde ‘ acaba yolsuzluk mu yapıldı’ fikrinin oluşmasına neden olmuştu. Haberinde “Çanakkale piyasasında 1000 -5000 TL arasında yapılan internet sitesi için “GESTAŞ İstanbullu bir firmaya tam 170 bin lira + KDV ödedi” ifadelerini kullanan Aynalı Pazar bunun yanında Çanakkale Valiliği’ne “Doğrudan alım limiti ile yapılan bu iş, neden Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığı ile yapıldı? Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 170 bin TL limiti internet sitesi için bir kriter miydi? İl Özel İdaresi’nin 14 bin 600 lira limiti neden kullanılmadı? Neden ihale yapılmadı? Bu İstanbullu firmanın ne özelliği vardı? Çanakkale’de bu işi yapacak firma yok muydu?” sorularını yöneltmişti.

İki hafta önce, Çanakkale Valiliği’ni yenilediği internet sitesi yüzünden topa tutan Aynalı Pazar, bu hafta ki sayısında aynı internet sitesini öve öve bitiremedi.

Şimdi okuyucular, iki hafta içinde aynı site ilgili yaptığı iki farklı haberle “Yok böyle gazetecilik” dedirten Aynalı Pazar’ın önümüzde ki günlerde önce topa tutup bir iki hafta sonra da parlatacağı kişi ya da kurumun kim olacağını merak ediyor.

İşte O haberler: 

ÖNCEKİ HAFTA

Çanakkale Valiliği öyle bir internet sitesi yaptırdı ki, faturası dudak uçuklattı. 6 haziran günü kabulü yapılan internet sitesi için 170 bin + KDV fatura ödendi. Hatta bu site Çanakkale’de bu işi yapanlar yokmuş gibi İstanbul’da bir firmaya verildi.

Böyle İnternet Sitesi görülmedi!

Gestaş’ın malı deniz…..!

Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığı ile Çanakkale Valiliği bir internet sitesi yaptırdı. Parasını GESTAŞ ödedi. Çanakkale piyasasında 1.000 TL ile 5.000 TL arasında yapılan internet sitesi için GESTAŞ İstanbullu bir firmaya tam 170 bin lira + KDV ödedi…İşin tanımı aynen şöyleydi ; “ Web Sitesi konsept tasarım, farklı ana sayfa tasarım alternatifleri, site konsepti desing. Uygulama Tasarımı- site içerisinde yer alacak modüllere yönelik tüm sayfaların tasarımı; diğer tüm alt sayfa form ve öğe tasarımları; duyuru/kampanya animasyonlu alanların tasarımı; kullanıcı dostu novigasyon tasarımları. Site altyapı ve coding çalışmaları, SQL çalışmaları. İş teslimi, testler ve yayına alma, tüm browserlar ile uyumlu (Mobil browserlar dahil), arama motorları ile uyumlu, projeden sorumlu account manager atanması ve süreç yönetimi”… Bu rakam işi duyan herkes tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Doğrudan alım limiti ile yapılan bu iş, neden Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığı ile yapıldı? Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 170 bin TL limiti internet sitesi için bir kriter miydi ? İl Özel İdaresi’nin 14 bin 600 lira limiti neden kullanılmadı? Neden ihale yapılmadı? Bu İstanbullu firmanın ne özelliği vardı? Çanakkale’de bu işi yapacak firma yok muydu?

BU HAFTA

Valilikten ‘web siteli’ tanıtım atağı

Çanakkale Valiliği web sitesi www.canakkale.gov.tr/ yeni içerik ve tasarımı ile yayına başladı.  Valilikten web sitesinin işlevi ve kalitesi ile ilgili açıklamayla birlikte ‘hayırlı olsun’ mesajı geldi.Yapılan açıklamada, “Yeni web sitelerimizin Çanakkale’nin tanıtımında, turizm açısından hedeflenen kitlelere yakınlaşmamızda önemli rol oynayacağını düşünmekteyiz” denildi.

“Çanakkale’nin tanıtımında büyük rol oynayacak”

Çanakkale valiliği tasarımı tamamlanıp, yayına giren web sitesinden yaptığı duyuruda “Çanakkale’nin tanıtımı ilimizin değerlerinin ön plana çıkarılması hedeflenerek yola çıkarak İnternette ve sosyal medyada ayrıcalıklı olacağını ve fark yaratacağını düşündüğümüz web siteleri yapımı tamamlanmış ve valiliğimize teslim edilmiştir. Çanakkale Valiliği, Çanakkale 2015-100 yıl (Savaşlar), Çanakkale 360 (genel kılavuz, tanıtım) kategorilerinde Hazırlanan web siteleri yaşayan, görsel gücü ve dili ile fark yaratan, içerikleri ile dijital dünyada geniş bir arşiv niteliği taşımaktadır.  Web sitelerimiz Türkiye’de faaliyette olan lider markaları ile çalışan adinteraktive Digital Ajans firmasına yaptırılmıştır. Sektörün lider markaları ile çalışan firma 50’yi aşkın yerel ve uluslararası ödüle sahip işin ehli bir firmadır. Çanakkale ili için hazırlanan web siteleri ile de farklı kategoriler de internet kullanıcıları tarafından yapılan oylamaları ile yılın web sitesi ödüllerine başvurulara başlatıldı. Yeni web sitelerimizin Çanakkale’nin tanıtımında, turizm açısından hedeflenen kitlelere yakınlaşmamızda önemli rol oynayacağını düşünmekteyiz.Geniş içerikli web siteleri son güncellemeler yapılarak en kısa sürede yayına alınacaktır. Tüm Çanakkale’mize, tüm internet kullanıcılarına hayırlı olsun” denildi.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 21 Ekim 2019, Pazartesi