Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Çanakkale’de “14 Ağustos Dünya Rabia Günü”

Çanakkale’de “14 Ağustos Dünya Rabia Günü”

Mısır’da geçen yıl, seçimle iş başına gelen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve hükumetine yönelik darbe sonrası iradelerine sahip çıkmak için Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarında toplanan Mısırlılara emniyet güçlerinin müdahalesiyle hayatını kaybeden binden fazla kişi, Çanakkale anıldı.

Çanakkale Morabbin Parkı’nda toplanan yaklaşık 500 kişi, geniş güvenlik önlemleri altında sloganlar atarak İskele Meydan’ına doğru yürüdü. Burada grup adına konuşma yapan Genç Memursen Çanakkale Temsilcisi Fatih Orhan, Mısır’da yaşanan zulme dünyanın sessiz kaldığını söyledi.
Mısır’da yaşananlara sessiz kalınmaması gerektiğini ifade eden Orhan, “Hürriyete sınırsızca aşık Esmaların, Rabia meydanındaki özgürlük ve demokrasi nidalarını ölüm feryatlarına dönüştüren vahşetin üzerinden tam 1 yıl geçti. Zalimlerin dünyayı kuşatan barbarlıklarına son verilmeyecek mi? Mazlumların kulakları sağır eden çığlıkları daha ne kadar duymazlıktan gelinecek? Zulüm kalesinin burçlarından atılan vahşet toplarının kaç çocuğun daha bağrına saplanması beklenecek? Mısır’da darbeci Sisi’nin Suriye’de cani Esed’in Gazze’de katil İsrail’in, Doğu Türkistan’da vahşi Çin’in insanlığı katletmesine, insanlık onurunu çiğnemesi daha ne kadar seyredilecek?” diye konuştu.
10570417_807129649310759_6118426464978793215_n
Grup basın açıklamasının ardından Kur’an-ı Kerim okuyup, Mısır’da hayatını kaybedenler için dua etti

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 25 Mayıs 2020, Pazartesi