Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Ferguson’da gerginlik devam ediyor

Ferguson’da gerginlik devam ediyor

ABD’de 18 yaşındaki siyahi genç Michael Brown’ın polis tarafından öldürüldüğü St. Louis kentinin Ferguson semtinde yine göstericilerle polis arasında gergin anlar yaşandı.

Ferguson’daki güvenlik operasyonlarının başına getirilen siyahi polis Yüzbaşı Ronald Johnson idaresindeki polis, beraberlerinde getirdikleri kırmızı güllerle akşam saatlerinden itibaren semtteki Florissant Caddesi üzerinde toplanmaya başlayan göstericilere ilerleyen saatlerde yine göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

MUHABİR BÖYLE GÖZALTINA ALINDI

Operasyon sırasında çok sayıda gösterici ve AFP haber ajansının ortaklarından Getty Images için çalışan foto muhabiri Scott Olson gözaltına alındı. Olson’un ters kelepçeyle ekip aracına götürüldüğü dikkatlerden kaçmadı. Bir süre gözaltında tutulan Olson serbest kaldıktan sonra yeniden Ferguson’da görevini yerini getirmeye devam etti. Olson’un gözaltına alınma gerekçesinin protestoları görüntülerken ‘medyanın durması gereken noktada durmaması’ olduğu ifade ediliyor. Polis müdahalesi sırasında bir basın mensubu da gazdan etkilendi.

Öte yandan foto muhabiri Scott Olson’un, Ferguson’dan geçtiği çarpıcı kareler dünya medyası tarafından büyük ilgi görüyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 2 Haziran 2020, Salı