Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Kent Konseyi’ne 3. Aday

Kent Konseyi’ne 3. Aday

874894Çanakkale Kent Konseyi’nin 18 Ekim Cumartesi günü yapılacak olan Genel Kurulunda Emekli Akademisyen Bünyamin Nami Tonka, Kent Konseyi Başkanlığı için adaylığını Truva Otel’de düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna duyurdu. 

Çanakkale Kent Konseyinin 18 Ekim Cumartesi günü Türkan Sosyal Tesislerinde yapılacak Genel Kurulu için adaylar belli olmaya başladı. Mevcut Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz ile Muhtar Şebnem Kumtepe’nin ardından emekli Akademisyen Bünyamin Nami Tonka, yönetim kurulu üyeleri Kent Konseyi Başkanlığı için adaylığını açıkladı. Truva Otel’de düzenlenen toplantıda konuşan Bünyamin Nami Tonka, “Çanakkale Kent Konseyi oluşumuyla ilgili elliye yakın sivil toplum ve düşünce kuruluşu bir araya gelerek 18 Ekim 2014 tarihinde yapılacak olan Genel Kurulda Çanakkale için neler yapabiliriz değerlendirmesini yaptık. Burada, Çanakkale Savaşlarının 100. yılıyla ilgili yapılacak faaliyetlere Kent Konseyimizin etkin şekilde katılması, Kent Konseyinin mevcut oluşumuyla bir siyasi partimizin yan kuruluşu gibi çalıştığı ve Çanakkale’de yaşayan tüm düşünceleri ihtiva eden bir yapıya sahip olmadığının tespiti üzerine bu durumun değiştirilmesini ve tüm Çanakkale’yi kapsayan bir Kent Konseyi olmasını,

aw218090_01Çanakkale’nin en büyük probleminin işsizlik olduğu ve bunun önüne geçmek için gerekli tedbirlerin alınması ve iş gücünde kaliteyi arttırarak işsizliğin önüne geçilmesi, Özel bir üniversite kurulmasına ön ayak olunması gibi görüşler Lokomotif olarak ortaya çıkmış ve bunların üstesinden gelecek bir ekibin kurulmasına karar verilmiştir. Arkadaşlarımın teveccühü ile bu görev, yapılacak işler için en uygun aday olarak görüldüğüm için, tarafıma verilmiştir. Bende siyasi kimliğimi muhafaza etmek üzere, üyesi olduğum siyasi partiden ayrılarak, tam ve tarafsız olmak ve herkesi kucaklamak için istifa ettim. Bütün gücümle Çanakkale’ye hizmet etmek için bizimle birlikte olan ve yüreği Çanakkale için çarpan herkesi bu oluşuma davet ettik. Büyük bir sevinç ve coşku ile karşılanan bu karar ile yönetimimde olmak isteyen arkadaşlarla tespit edilen problemleri ortadan kaldırmak ve huzurlu yaşanır, problemsiz bir kentin oluşmasında katkı sunmak amacıyla yola çıktık. Çanakkale’yi dünden daha iyi bir konuma getirmek üzere Kent Konseyi Başkanlığına aday oldum” dedi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 15 Temmuz 2020, Çarşamba